Nasza uczennica Oliwia Bączek z klasy VI z awansem do II etapu konkursu.
Konkurs organizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny, Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców oraz Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne jako inicjatywa towarzysząca Ogólnopolskiemu Programowi Edukacyjnemu "Trzymaj Formę!".
W konkursie o zdrowym stylu życia Oliwia zajęła I miejsce i zakwalifikowała sie do etapu powiatowego.
Gratulujemy Oliwce i trzymamy kciuki!!!
czyli co w energetyku siedzi
Gościliśmy dziś eksperta z PSSE w Mrągowie, p. Martę Kopaniec, która przybliżyła uczniom klas VII- VIII temat popularnych wśród młodzieży energetyków.
Napój energetyzujący, potocznie napój energetyczny i energetyk to pobudzający, przeważnie gazowany napój bezalkoholowy, z reguły zawierający kofeinę, taurynę i guaranę (źródło kofeiny).
M.K.
Konkurs Mój Pan Kleks cieszył się dużą popularnością, wpłynęło ponad 40 prac, a oto zwycięzcy:
I miejsce – Lillia Grochowska, „0”
II miejsce – Alicja Pałka, klasa I
III miejsce- Maja Koziatek, klasa III
Wyróżnienia: Urszula Koziatek i Maja Drężek z klasy IV
Szkolny etap konkursu odbył się 25 marca 2024r. Recytatorzy rywalizowali w dwóch kategoriach:
I kat. - klasy I – III
II kat. - klasy IV – VI
Komisja konkursowa w składzie:
Marzanna Dogiel – Chodorowska,
Marta Kulbacka,
Agnieszka Chmiel – Żbikowska
wysłuchała 20 recytacji. Wyniki przedstawiają się następująco:
I kategoria wiekowa- klasy I – III
I miejsce – Łucja Lullis kl. II
II miejsce – Hanna Siegmund kl. III
III miejsce – Alicja Pałka kl.I
Wyróżnienia: Wiktoria Przyborowska – Szymaniewska kl. I
Maja Koziatek kl.III
II kategoria wiekowa – klasy IV - VI
I miejsce – Filip Kwiatkowski kl. IV
II miejsce – Katarzyna Bączek kl.V
III miejsce – Antonina Deptuła kl. IV
Osoby, które zajęły I miejsce w swojej kategorii kwalifikują się do eliminacji rejonowych Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją”, który odbędzie się 9 kwietnia 2024 r. w MCK w Mrągowie.
Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów na dużej scenie!
...czy to pałac księżniczek czy szkoła;)
Dziękujemy chłopcom z klasy V- Mikołajowi i Pawłowi za przygotowanie gazetki o sławnych kobietach, a Dominice i Mai z kl. IV za przygotowanie plakatu.
Na konkurs wpłynęło już 34 prace konkursowe. Jeszcze tylko do jutra czekamy na chętnych do udziału w naszym szkolnym konkursie.
REKRUTACJA DZIECI 3 i 4 LETNICH
DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
ROZPOCZYNA SIĘ 11 MARCA 2024r.
Załączniki do pobrania w zakładce REKRUTACJA.
XII edycja
Aby uczcić pamięć żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963, w 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jedną z inicjatyw, które mają na celu oddanie honoru i upamiętnienie tych żołnierzy, jest ogólnopolska inicjatywa biegowa: Tropem Wilczym. Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w biegu "Tropem Wilczym". To już XII edycja biegu.
W kategorii dziewcząt:
1 miejsce Kinga Rybacka kl. VII
2 miejsce Nina Kołakowska kalsa V
3 miejsce Maja Drężek klasa IV
W kategorii chłopców:
1 miejsceJakub Nikonowicz kl. V
2 miejsce Marcin Kleszcz kalsa VIII
3 miejsce Tomasz Koziatek klasa VII
Gratulujemy wszytskim, którzy z nami pobiegli !!!
„-Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ? Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje.
Dziś od samego rana towarzyszyła nam muzyka, a na korytarzach mijaliśmy ubranych na czerwono uczniów i nauczyceli. Wojtek i Marcin sprzedawali w szkolnym sklepiku słodkie serduszka, a Stasiek rozdawał w gratisie serduszka z życzeniami. Robiliśmy sobie zdjecia w walentynkowej fotobudce, a Natalia z Leną roznosiły walentynkową pocztę. Lena z klasy V przeprowadziła walentynkowy quiz na temat święta miłości, a podczas przerw puszczała nam muzykę. Utworzyliśmy na placu ogromne serce!.
To był bardzo przytulaśny dzień!
M.K.
Zimą uczniowie pamiętają o ptakach. Zbudowali karmniki i codziennie je dokarmiają.
W czasie śnieżnej i mroźnej zimy uczniowie naszej szkoły zainteresowali się bardzo ważnym tematem, jakim jest dokarmianie ptaków.
Kuba z klasy IV i Tomek z kl. V zrobili karmniki, które umieściliśmy przed szkołą.
Codziennie sypiemy ptaszkom to, co lubią najbardziej- wszelkiego rodzaju nasiona m.in. słonecznika, kukurydzy, ziarna takie jak proso, pszenica, owies, orzechy, suszone lub świeże owoce, a także gotowane warzywa.
M.K.
Cech Rzemiosł Różnych w Mrągowie-Związek Pracodawców zorganizował 2 Edycję Konkursu „Przedstaw na obrazku /fotografii wybrany zawód rzemieślniczy”.
Celem konkursu jest promocja wśród dzieic i młodzieży nauki i pracy w rzemiśle, upowszechnienie wiedzy o kwalifikacjach w zawodzie oraz prezentowanie wiedzy o zawodach w społeczności dzieci i młodzieży.
Uczniowie naszej szkoły ogółem złożyli 24 prace konkursowe; 22 prace w kategorii kl. I-IV – praca plastyczna wykonana dowolną techniką, dwie prace w kategorii kl. V-VIII, czyli fotografie.
I miejsce zajęła Oliwia Parzych z kl.II; kolejne - II miejsce zajął Paweł Chojnicki z kl.V, III miejsce przypadło Mai Koziatek z kl.III.
Wyróżnienia otrzymały: Alicja Pałka z kl.I oraz Gabriela Kaliszewksa z kl.V.
Autorom gratulujemy i pozdrawiamy a wszystkich odwiedzjacych nasza stronę zapraszamy do obejrzenia wszystkich prac!
B.O.
W naszej szkole tak czekamy na święta:)
Dnia 15 grudnia odbył się konkurs wiedzy o mrągowskich lasach pod patronatem Nadleśnictwa Mrągowo oraz Starostwa Mrągowskiego. Skierowany był do uczniów klas 5 - 8. Zakres wiedzy konkursowej obejmował informacje zawarte folderze edukacyjnym Nadleśnictwa Mrągowo pt. "Mapa turystyczno-krajoznawcza" oraz wiedzę na temat zanieczyszczeń powietrza oraz działań służących jego ochronie.
Naszą szkołę reprezentowali: Paweł Chojnicki, Gabrysia Kaliszewska, Mikołaj Luma, Amelia Bałdyga, Klaudia Ostrowska i Kinga Rybacka. W swoich kategoriach I miejsce zajęła Kinga Rybacka, II - Paweł Chojnicki, III - Mikołaj Luma. Laureaci otrzymali cenne nagrody, a wszyscy uczestnicy dyplomy i upominki. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Warsztaty pszczelarskie tym razem zgromadziły tłumek dzieci z OP oraz z kl.I-IV. Pytaniom, dociekaniom i obserwacjom nie było końca. Można powiedzieć, że hodowla pszczół ma przed uczniami coraz mniej tajemnic. Pan Andrzej Deptuła w fascynujacy spsob opowiadał o życiu tych wspaniałych owadów oraz o obowiązkach ludzi, którzy pszczoły hodują, by pozyskiewac miód, pyłek, wosk i ... ogrom radości. Zwieńczeniem spotkania była degustacja miodu oraz własnoręczny wyrób świec przez czwartoklasistów. O tym, jak było - w fotorelacji :)