Środa 24.04.2024

REGULAMIN BIBLIOTEKI

Regulamin biblioteki szkolnej

1. Z biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciel, rodzice oraz pracownicy szkoły.
  2. W bibliotece obowiązuje zachowanie spokoju i porządku oraz zakaz spożywania posiłków.
  3. Jednorazowo można wypożyczyć trzy książki, każdą na okres nie przekraczający 1 miesiąca, zwrot winien nastąpić niezwłocznie po przeczytaniu.
  4. Uczniowie przygotowujący się do olimpiad i konkursów mają prawo wypożyczyć jednorazowo większą liczbę książek.
  5. Nauczyciele mogą wypożyczać pięć książek na okres jednego miesiąca.
  6. Po upływie terminu zwrotu czytelnik zobowiązany jest oddać książkę lub zgłosić jej przedłużenie bibliotekarzowi (o ile nie jest zamówiona).
  7. Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem i zagubieniem. Zauważone uszkodzenia zgłasza się bibliotekarzowi.
  8. W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki, czytelnik jest zobowiązany odkupić taką samą książkę.
  9. W przypadku zniszczenia lub zagubienia podręczników lub materiałów edukacyjnych sfinansowanych ze środków dotacji celowej MEN, czytelnik jest zobowiązany do zwrotu kosztów ww.
  10. Za szkody wynikłe z zagubienia, uszkodzenia, zniszczenia, nie zwrócenia w ustalonym terminie książek, podręczników lub materiałów edukacyjnych odpowiada rodzic lub opiekun prawny wypożyczającego.
  11. Za zniszczoną książkę, podręcznik lub materiały edukacyjne uważa się stan uniemożliwiający ich dalsze efektywne użytkowanie.
  12. Wszystkie wypożyczone zbiory powinny być zwrócone przed końcem roku szkolnego.
  13. Umożliwia się wypożyczenie książek na okres wszystkich ferii jakie są określone w kalendarzu szkolnym.
  14. Z księgozbioru podręcznego można korzystać za zgodą bibliotekarza.
  15. Do biblioteki nie wolno wnosić teczek, plecaków, toreb oraz wierzchnich ubrań.

Regulamin obowiązuje od 1 września 2016 r.