Czwartek 25.04.2024

Jak uniknąć zakażenia? Jak chronić zdrowie psychiczne podczas epidemii Kształcenie na odległość KONSULTACJE NAUCZYCIELI Strony do wykorzystania w nauce i zabawie BEZPŁATNA pomoc psychologiczna dla środowiska szkolnego KONSULTACJE DLA UCZNIÓW KLASY ÓSMEJ Bezpieczny powrót do szkoły Nauka stacjonarna od 18.01.2021 r. i zdalna od 18.01.2021 r. do 31.01.2021 r. Jak wspierać dziecko w Zdalnym Nauczaniu Zarządzenie procedura covid w sprawie bezpiecznego powrotu do szkoły

Koronawirus

Jak uniknąć zakażenia?

Drodzy Rodzice, żeby kompetentnie rozmawiać o koronawirusie, warto samemu wcześniej dowiedzieć się o nim jak najwięcej.
Dlatego też, aby pomóc uczniom i rodzicom zrozumieć obecną sytuację oraz przybliżyć zasady zachowania, mające zapobiec rozprzestrzenianiu SARS-CoV-2, fundacja firmy farrmaceutycznej ADAMED przygotowała specjalny film edukacyjny.  Serdecznie zachęcamy do obejrzenia go TUTAJ.
Polecam zapoznanie się z podanymi w przystępny spsosób informacjami wraz z testem autokontrolnym na temat naszej wiedzy o koronawirusie - więcej wiesz, zdrowiej żyjesz !
Klikając w pniższy link traficie na stronę z rzetelnymi informacjami o koronawirusie oraz zasobach informacji, które możecie przekazać swoim dzieciom. Gorąco polecam: jak rozmawiać z dziećmi
Jak zadbać o dziadków?
Grupą najsilniej narażoną na koronawirusa są ludzie starsi – to oni najczęściej zapadają na infekcję, przebieg choroby jest u nich znacznie ostrzejszy niż u ludzi młodych. Oni też najczęściej stają się ofiarami wirusa.
Co dzieci i młodzież mogą zrobić, aby w tej sytuacji zadbać o dziadków i sąsiadów? Na pewno warto sprawdzić, czy mają odpowiednie leki na swoje przewlekłe schorzenia, a jeśli nie, to pomóc uzupełnić zapas. Nie zaszkodzi też zapytać, czy mają w domu mydło lub czy nie potrzeba im czegoś innego, na przykład herbaty, tak by nie musieli niepotrzebnie wychodzić z domu. Dla babć i dziadków jest też zwykle ważne, by wiedzieć, że wnuki i wnuczki zachowują się rozsądnie, wiedzą jak się chronić i potrafią o siebie zadbać ! A jeśli  koronawirus zawita w wasze okolice, dzieci i młodzi ludzie mogliby regularnie robić starszym osobom zakupy, najlepiej zostawiając je pod drzwiami, tak by nie kontaktować się bezpośrednio, bo przecież sami nie mogą być pewni, czy sami nie są nosicielami.

AKTUALNE INFORMACJE i ZALECENIA o  KORONAWIRUSIE podaje Kuratorium Oświaty w Olsztynie - można przeczytać TUTAJ.