Poniedziałek 28.04.2025

Menu

  • Sobota z prądem 😉

    Sobota z prądem 😉

    16 listopada, w sobotę, w naszej szkole odbyły się warsztaty pt. „Ciekawostki na temat prądu-zbuduj obwód elektryczny”.  Uczniowie w praktyce poznali zasady przepływu prądu elektrycznego oraz uczyli się budowy i zastosowania prostych obwodów elektrycznych. 

    Te zajęcia dla uczniów zrealizowane zostały w ramach inicjatywy „Decydujesz, Pomagamy” dzięki dofinansowaniu z firmy Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” z Warszawy a także Stowarzyszenia Wielokierunkowej Pomocy „Remedium” z Mrągowa.

    B.A.O.

  • Mały Inżynier

    Mały Inżynier

    W Szkole Podstawowej w Marcinkowie odbywają się zajęcia w ramach projektu:

    „Mały Inżynier”.

    Uczniowie klasy I poznają zagadnienia z zakresu matematyki. Rozwiązują różnorodne problemy, układają wzory według określonych warunków. Bawiąc się,  uczą się w  wykorzystywać swoją wiedzę. Uczniowie klasy VII pracują metodą eksperymentów poznając różnorodne zagadnienia z zakresu chemii, fizyki, biologii i geografii.

  • Niezwykła lekcja o Niepodległej RP

    Niezwykła lekcja o Niepodległej RP

    12 listopada  uczniowie kl. VII i VIII uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.  Wydarzenie pn. „Niepodległa” to interdyscyplinarny program popularyzatorsko-edukacyjny „MS Piłsudski - ukryta historia”, przygotowany przez Fundację Koncept Kultury.
        Po założeniu gogli VR uczniowie przenieśli się w czasie na pokład transatlantyku MS Piłsudski, gdzie powitał ich legendarny kapitan Mamert Stankiewicz i zaprosił w niezwykły rejs w głąb polskiej historii. Podczas tego rejsu widzowie stali twarzą w twarz z postaciami sprzed 100 lat: Józefem Piłsudskim, Ignacym Janem Paderewskim czy Thomasem Woodrowem Wilsonem. Wirtualni pasażerowie podziwiali stworzony przez grafików świat odtworzony na podstawie zdjęć i dokumentów, byli także świadkami zmieniających się losów polskiej historii.
        Seans VR był elementem scenariusza zajęć lekcyjnych -  oglądanego widowiska oraz gry edukacyjnej, prowadzonej przez instruktorów z Fundacji.

    B.A.O.

  • Dzień Papieski

    XIX Dzień Papieski obchodziliśmy pod hasłem "Wstańcie ,Chodźmy ". To wezwanie Jezusa skierowane do śpiących apostołów, będące zarazem tytułem książki Jana Pawła II.

    Wspomnieniami wróciliśmy do pamiętnego dnia wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

    Oglądaliśmy filmy, czytaliśmy wspomnienia przyjaciół i bliskich współpracowników papieża.

    W bibliotece szkolnej zorganizowaliśmy wystawę poświęconą Wielkiemu Polakowi.

     

  • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

    Wybory do Samorządu Uczniowskiego

    08.10.2019 r. w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzono je kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci zaprezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie. W głosowaniu wzięło udział 112 uczniów. Każdy wyborca mógł oddać tylko jeden głos na wybranego przez siebie kandydata.

    Komisja wyborcza w składzie: Wiktoria Bugiel, Wiktoria Niziołek i Zuzanna Skorska czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania, a po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów. Nadzór nad przebiegiem wyborów sprawowała   tegoroczna opiekunka  Samorządu Uczniowskiego Pani Irena Spirydon.

    Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego i Regulaminem Wyborów w skład samorządu Szkoły Podstawowej weszły osoby o największej liczbie głosów i będą pełnić następujące funkcje:

    JULIA GILAROWSKA , klasa VIII– PRZEWODNICZĄCA

    ALEKSANDRA MROCZKOWSKA , klasa VII–  ZASTĘPCA

    PATRYK PLEŚNIAK , klasa VIII – SKARBNIK

    MAJA SIEGMUND , klasa VIII  – SEKRETARZ

    Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a do współpracy z Samorządem zapraszamy wszystkich uczniów z wszystkich klas!

  • Pomagamy zwierzętom !

    Pomagamy zwierzętom !

    W październiku na całym świecie obchodzone są dni zwierząt, aby zwrócić uwagę ludzi na los bezpańskich czworonogów. 

    W naszej szkole  w dn.4-10 – 08.11.2019 r. odbywała się zbiórka karmy dla bezdomnych psów i kotów.
             Celem przedsięwzięcia było  zebranie karmy, którą przekazaliśmy osobom ze stowarzyszenia kociarze.pl społecznie opiekującym się  mrągowskimi psami i kotami. 

    W ten sposób włączyliśmy się w akcję pomagania zwierzakom. Ogółem zebraliśmy 18,445kg karmy dla psów oraz 9,350kg karmy dla kotów. 

    Dzięki darom społeczności szkolnej, bezdomnym psom i kotom łatwiej będzie przetrwać zimę.

    B.A.O.

  • OGŁOSZENIE

    Nasza szkoła

    została zgłoszona do udziału w akcji:

    SZKOŁA DO HYMNU

    W piątek, 8 listopada o godzinie 11.11. wspólnie odśpiewamy

    „Mazurek Dąbrowskiego”.

    Dyrektor Ewa Pawłowicz

  • Ślubowanie Pierwszoklasistów

    22.10.2019

    Dzisiejszy dzień był dniem szczególnym. Siedemnaścioro uczniów klasy pierwszej złożyło ślubowanie na Flagę Państwową. Dzieci wobec rodziców, gości oraz swoich koleżanek i kolegów zapewniły, że będą dobrze się uczyć i szanować szkołę.

    Po uroczystości Ślubowania odbyło się pasowanie na Ucznia szkoły Podstawowej w Marcinkowie, którego  dokonał Wójt Gminy Mrągowo Pan Piotr Piercewicz.

    Pierwszoklasiści przy wsparciu uczniów z klasy trzeciej w ten szczególny dzień przygotowali specjalny program artystyczny. Przejęte pierwszaki pokazały jak pięknie potrafią recytować wiersze i śpiewać piosenki. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

    Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji pod adresem: https://www.facebook.com/Mragowo24info/photos/pcb.2555429187868139/2555420797868978/?type=3&theater

    Ewa Pawłowicz

  • Z wizytą na Komendzie Policji

    We czwartek 24.października 2019 r. uczniowie kl. VII i VIII, w ramach wycieczek zawodoznawczych z programu "Laboratorium. Mój profil", byli z wizytą na Komendzie Powiatowej Policji w Mrągowie.

    Uczniowie zapoznali się z systemem pracy policjantów różnych wydziałów, warunkami w jakich pełnią służbę, obejrzeli wyposażenie oraz umundurowanie, które funkcjonariusze wykorzystują podczas swoich działań zawodowych. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, jakie wymagania stawiane są kandydatom do tej służby oraz jakie trzeba mieć predyspozycje osobowościowe, aby zostać funkcjonariuszem policji. 

    W ramach doświadczalnego poznania zawodu policjanta można było... przymierzyć mundur bojowy :)

    B.A.O.

  • Kodowanie w naszej szkole

    Meet&Code to projekt realizowany w naszej szkole w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.

    Programowanie staje się jedną z niezbędnych umiejętności we współczesnym świecie.

    Oprócz samej umiejętności kodowania w danym języku komputerowym, programowanie świetnie ćwiczy logiczne myślenie. Kodowanie budzi kreatywność i nieszablonowe myślenie.

    Zajęcia warsztatowe dla uczniów miały miejsce 19 października 2019 r.

    Było to wydarzenie dotyczące kodowania/programowania z użyciem płytki elektronicznej MaKey-Makey.

    W warsztatach uczestniczyło 41 dzieci z klas I-VIII. Uczniowie programowali trasy dla mikrorobotów oraz kodowały wymyślone przez siebie proste gry.

    Organizator i realizator to Stowarzyszenie Wielokierunkowej Pomocy Remedium z Mrągowa, które otrzymało na zajęcia grant z Fundacji TechSoup Poland.

    B.A.O.

     

  • Stypendia Wójta Gminy Mrągowo

    Stypendia Wójta Gminy Mrągowo

    Stypendia Wójta Gminy Mrągowo trafiły 9 października 2019 r. do trojga naszych uczniów. Uroczystość odbyła się w sali sesyjnej Urzędu Gminy Mrągowo. Stypendia osobiście wręczył Wójt Gminy Mrągowo Piotr Piercewicz, który pogratulował także rodzicom wyróżnionych uczniów. Jesteśmy z Was dumni!

    A oto nasi stypendyści:

    1. Igor Załęski – stypendium specjalne

    2. Maja Siegmund – stypendium naukowe

                                        3. Karolina Selner – stypendium naukowe

    Serdecznie gratulujemy!

  • Jak bezpiecznie poruszać się po drogach

    Najmłodsi pod okiem policji ćwiczyli bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

    B.A.O.

  • Wyprawka dla najmłodszych

    W piątek 4 października 2019 r.  dzieci z oddziału przedszkolnego – grupa starszaków oraz uczniowie klas: I, II i III, miały spotkanie z Panem Mirosławem Berlińskim, właścicielem mrągowskiej formy PPHU – Berliński Nawozy i Spedycja, który ofiarował najmłodszym uczniom naszej szkoły – w pełni wyposażone woreczki zawierające wszystkie niezbędne przybory szkolne, w postaci: zeszytów, kredek, farbek, ołówków, pędzli, linijek i temperówki.

    Woreczek jest uszyty z materiału odblaskowego, co przyczynia się do wzmocnienia bezpieczeństwa dzieci na drodze.

    Wszystkim było bardzo miło i dzieci pięknie podziękowały Panu Mirosławowi Berlińskiemu, wręczając laurkę.

     

    Ewa Pawłowicz – dyrektor szkoły

  • Apel z okazji 80. rocznicy agresji ZSRR na Polskę

    17 września 2019 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji 80. rocznicy agresji ZSRR na Polskę. Apel przygotowali uczniowie klasy VI i VIII, pod kierunkiem Pani Ewy Pacholuk.

    Na zakończenie przekazano przesłanie:

    NIGDY WIĘCEJ LUDOBÓJSTWA,

    NIGDY WIĘCEJ NIENAWIŚCI,

    NIGDY WIĘCEJ WOJNY !

    Halina Całka

  • OSTATNI DZWONEK – DO #CODEWEEK2019

    Już niespełna tydzień dzieli nas od rozpoczęcia siódmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania! O co chodzi w tym komputerowym zamieszaniu? Dlaczego warto się zaangażować? Czy moje dziecko może wziąć udział? Co z opłatami? Odpowiedź na te i inne nurtujące pytania znajdziecie poniżej, więc… Zapraszamy do lektury!

    Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, będziemy świętować Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Na czym polega to świętowanie? Na świetnej zabawie, do której zapraszamy wszystkich, w każdym wieku.

    Europejski Tydzień Kodowania to …

    wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowaniekompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W skrócie: jeśli wiesz co nieco o programowaniu – w trakcie CodeWeek dowiesz się jeszcze więcej, jeśli o programowaniu nie wiesz nic – CodeWeek to świetna okazja, by zacząć swoją przygodę z kodami i robotami. Zapewniamy – to prostsze, niż Wam się wydaje! Dlatego do wspólnej zabawy zapraszamy osoby w każdym wieku – od maluchów z przedszkoli, po członków klubów seniora. Dajemy słowo – wszyscy będziecie bawić się świetnie.

    Po co uczyć dzieci programowania?

    Po co nam to programowanie? To nie tylko ścieżka kariery. To przede wszystkim nauka, która daje szansę na zdobycie uniwersalnych kompetencji – kluczowych nie tylko dla dzieciaków, ale i bardzo przydatnych w dorosłości. Wbrew popularnej opinii - programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Projektowanie prostych komputerowych algorytmów daje dzieciom (i wielu dorosłym) poczucie sprawczości oraz uczy zadaniowego podejścia do problemów. Praca w zespołach, czy szukanie wspólnych rozwiązań, pomagają doskonalićtakże kompetencje społeczne. Nie trzeba być matematycznym orłem, by być świetnym programistą. Dajemy słowo – humaniści także sobie poradzą J

    Programowanie to frajda!

    Zeszłoroczna edycja CodeWeek cieszyła się ogromną popularnością! Przez dwa tygodnie w całej Polsce zorganizowaliśmy ponad pięć tysięcy wydarzeń.  Jesteśmy bardzo dumni z tego wyniku i jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy się zaangażowali. Apetyt oczywiście rośnie w miarę jedzenia, dlatego w tym roku mierzymy jeszcze wyżej. Na kogo liczymy najbardziej – oczywiście na uczniów, nauczycieli i rodziców. Bez Was nic się nie uda.

    Krok po kroku

    Tak jak wspominaliśmy – nie ma ograniczeń wiekowych. Każdy pomysł na zaangażowanie jest dobry. Liczą się dobre chęci i miłe spędzenie czas.

    Zacznijcie od lekcji informatyki, które odbędą się w Waszej szkole pomiędzy 5 a 20 października. Inne pomysły? Turniej logicznych gier planszowych, pogadanka o nowych technologiach, konkurs dla uczniów, a może obejrzycie razem film z nowinkami technicznymi w rolach głównych i później o nim podyskutujecie? Dobrym pomysłem jest także zaproszenie seniorów i pokazanie im jak obsługiwać komputer lub smartfona. Jeśli o to chodzi, nie ma lepszych nauczycieli od dzieci.

    Pamiętajcie o jednym – jakiekolwiek wydarzenie zorganizujecie, zgłoście je na stronie www.codeweek.eu/events To ważne - liczba zgłoszonych w każdym kraju inicjatyw decyduje, który kraj zdobędzie pierwsze miejsce w tym ogólnoeuropejskim wyścigu fair play.

    Kto pyta, nie błądzi

    Jeśli macie pytania lub to co napisaliśmy nie jest dla Was jasne, zajrzyjcie na stronę www.koduj.gov.pl. Zachęcamy również do śledzenia profilu CodeWeek PL na Facebook’u (https://pl-pl.facebook.com/CodeWeekPL/). Możecie też do nas pisać na adres: programowanie@mc.gov.pl

  • „WIEM, UMIEM, POTRAFIĘ” – rozwijanie kompetencji kluczowych w zakresie informatyki

    12 września 2019 r. w Urzędzie Gminy Mrągowo, odbyło się spotkanie w gronie: Wójt Gminy – Pan Piotr Piercewicz, dyrektor ADM WILD Pan Mirosław Michnowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Marcinkowie – Pani Ewa Pawłowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bożem – Pani Grażyna Sasim, dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Gminy Mrągowo – Pan Bogdan Kossakowski oraz pracownicy formy ADM WILD w Marcinkowie. Podczas spotkanie dyrektor firmy Wild wręczył na ręce dyrektorów szkół darowizny finansowe w formie symbolicznego czeku. Nasza szkoła otrzymała 5900 dolarów, z przeznaczeniem na realizację projektu: „WIEM, UMIEM, POTRAFIĘ – rozwijanie kompetencji kluczowych w zakresie kompetencji informatycznych”, którego autorem jest Ewa Pawłowicz.

    Ewa Pawłowicz

  • „Bezpieczni na drodze”

    Dnia 10 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Bezpieczni na drodze”. 

    Podczas pogadanki i prezentacji  dzieci dowiedziały się, jakie są główne zasady bezpiecznego poruszania się po drodze zarówno w mieście, jak i poza terenem zabudowanym. Zaprzyjaźnione ze szkołą Panie Policjantki - mł.asp.Dorota Kulig i asp.szt.Joanna Dawidczyk- przypomniały uczniom reguły ruchu drogowego obowiązujące pieszych, rowerzystów i kierowców.

    Ponadto dzieci dowiedziały się, jak skutecznie unikać znajomości z obcymi i jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w kontakcie z psem.

     

    B.A.O.

  • OGŁOSZENIE

     

    Dyrektor Szkoły Podstawowej w Marcinkowi informuje,

    że rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

    odbędzie się dnia 2 września (poniedziałek) 2019 r. o godzinie 8.00.

     

    Autobusy : z Grabowa – 7.30

                           z Karwi – 7.40

                           z Bagienic Małych – 7.30

                           z Nowych Bagienic – 7.40

     Autobus powrotny o godz. – 9.00

      

  • Wycieczka

    03.06.2019

    Warszawa

  • Zwiedzamy piękny Toruń

              4 czerwca 2019 klasy IV i V uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Torunia. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie toruńskiej starówki w formie gry miejskiej. W nagrodę uczniowie otrzymali tytuły honorowego mieszkańca Torunia oraz słodkie tradycyjne pierniki. Następnie klasy udały się do planetarium i zwiedziły wystawę interaktywną Baza Marsa. Po obiedzie w Restauracji Staromiejskiej grupa uczestniczyła w lekcji w Żywym Muzeum Piernika, gdzie uczniowie sami formowali, przyozdabiali i piekli wykonane przez siebie pierniki. Pobyt w Toruniu zakończył się degustacją najsmaczniejszych na starówce lodów oraz zakupem pamiątek, po czym uczniowie wrócili bezpiecznie do domu.

    Piotr Andrzejewski - wychowawca klasy IV

    Fotorelacja w albumie.

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Marcinkowie
    Marcinkowo 27
    11-700 Mrągowo
    województwo: warmińsko - mazurskie
  • (+48) 89 741 - 87 - 83
    fax
    (+48) 89 741-87-83

Galeria zdjęć