Poniedziałek 28.04.2025

Menu

  • Wycieczka klas I-III do Warszawy

          Dnia 3 czerwca 2019 roku my uczniowie klas I, II, i III byliśmy na wycieczce w Warszawie.  Zwiedziliśmy pałac w Wilanowie. Mieszkał tam król Jan III Sobieski z rodziną. Wjechaliśmy na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki. Podziwialiśmy piękną panoramę Warszawy. Przy  Grobie Nieznanego Żołnierza wysłuchaliśmy krótkiej historii postania tego szczególnego dla nas wszystkich miejsca. Spacerowaliśmy po Starym Mieście, widzieliśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy. To była wspaniała wycieczka.

    Uczniowie klas: I, II i III

     Zdjęcia z wycieczki w albumie fotograficznym

  • Wycieczka do Łeby

  • Warsztaty kulinarne

    24 maja 2019 r. w naszej szkole odbyły się wspaniałe warsztaty kulinarne. Prowadził je Pan Maciej Maciejewski, reprezentujący  olsztyński oddział Banku Żywności. Dzieci z klas: I, II i III przygotowały babeczki z czekoladowym nadzieniem i bitą śmietaną oraz zapiekane jabłka z dżemem i kruszonką.

    Podczas warsztatów wykorzystano produkty udostępniane w ramach działań pomocy żywnościowej dla rodzin najuboższych.

    W organizacji tych wspaniałych działań pomogła nam Pani Patrycja Blecharska – Zouli.

    Ewa Pawłowicz

    Zdjęcia z warsztatów do obejrzenia w albumie fotograficznym

  • Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Książka w pierwszoplanowej roli”

    Dnia 15 maja 2019 roku w siedzibie Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie odbyło się rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Książka w pierwszoplanowej roli”.

    Organizatorem konkursu była Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie oraz Pani Dorota Walter – Obrębska – nauczyciel bibliotekarz Zespołu Szkół im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza w Olsztynku.

    Konkurs ogłoszono w październiku 2018 roku. Przedmiotem pracy konkursowej było wykonanie fotografii przedstawiającej książkę w pierwszoplanowej roli, w dowolnej aranżacji. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów książką poprzez uczynienie ją tematem artystycznego zdjęcia. Konkurs adresowany był do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i uczniów szkół ponadpodstawowych województwa warmińsko--mazurskiego.

    Naszą szkołę reprezentowały Julia Barszcz i Julia Zawrotna. Fotografie, które dziewczęta wykonały można oglądać na wystawie pokonkursowej w siedzibie Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie.

    Agnieszka Chmiel - Żbikowska

    fotorelacja w galerii zdjęć

  • OSIĄGNIĘCIE GABRYSI KALISZEWSKIEJ

            15 maja rozstrzygnięto Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt. „Podwodny świat jezior i rzek mazurskich”, którego organizatorem było Publiczne Przedszkole „Stokrotka” w Mrągowie. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała Gabriela Kaliszewska – nasza uczennica z klasy 0.

    Serdecznie gratulujemy !

    https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/60703952_861439657549726_3257056812192497664_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=0e1bdf5a2a15e8d80e4bf3e4b2c79614&oe=5D56E0DA        https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/60870301_904624483215596_3912953753434587136_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=e4bc9ed4fa55e8bb6a75bf4a83777f1b&oe=5D679C91

    https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/60305680_473976163355238_3055854589560487936_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=e86df5d47024d9298966cc4fbb346255&oe=5D9BCE93

     

  • PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

    Dnia 13 maja dzieci z klas I, II, III wybrały się na przedstawienie teatralne pt. „Śnieżka”. Była to adaptacja sceniczna na podstawie bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” braci Grimm w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji z Krakowa.

    Treść popularnej baśni przemieniła się w niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany spektakl. Atrakcją była bogata aranżacja środków scenicznych: charakteryzacja, ciekawe rekwizyty, rozbudowana dekoracja.
    Podkreślić należy, że magia, wszystkie efekty świetlne i sceniczne sprawiły, że poczuliśmy się, jak w bajce, a była to niewątpliwie zasługa świetnych aktorów, którzy nawet przez moment nie pozwolili dzieciom nudzić się, włączając je do wspólnej zabawy.

    Przedstawienie dostarczyło wszystkim widzom wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy. Ponadto w przystępny sposób przekazywało takie wartości dydaktyczne jak: umiejętność rozgraniczenia dobra od zła i ponadczasowość dominacji dobra nad złem oraz plusy działania zespołowego.
    Miłość, mądrość oraz odwaga – zostały z kolei wybrane i ukazane jako pojęcia kluczowe dla budowy własnej osobowości.

    Dzieciaki z ogromnym zaangażowaniem przeżywały przygody głównych bohaterów, miały również możliwość obejrzenia pięknej scenografii oraz posłuchania muzyki, która towarzyszyła przez całe przedstawienie.

    Wróciliśmy bardzo zadowoleni:)

    Marta Kulbacka

  • FILM INSTRUKTAŻOWY DO LOGOWANIA SIĘ - KANDYDACI DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I PONADPODSTAWOWYCH

    06.05.2019

    Drodzy Rodzice i Uczniowie klas: VIII i III gimnazjum!!!

    Poniżej znajduje się link z filmikiem instruktażowym do logowania się w systemie naboru dla kandydatów to szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych Powiatu Mrągowskiego.

    https://www.youtube.com/watch?v=fx-knqYgHRY

    Zapraszam do zapoznania się z instrukcją.

    Ewa Pawłowicz - dyrektor szkoły

  • Z wizytą w Olsztyńskich Zakłdach Graficznych

    Z wizytą w Olsztyńskich Zakłdach Graficznych
    28.03.2019

    W ramach programu poznawania zawodów uczniowie kl.VIII byli na wycieczce zawodoznawczej w  olsztyńskim OZGraf-ie.

    Przed wojną funkcjonowały w tym miejscu najstarszy zakład drukarski i wydawnictwo należące od 1841 roku do rodziny Harichów. Po II wojnie światowej  otwarcie Państwowej Drukarni odbyło się 15 listopada 1945 roku. W firmie pracowało wówczas zaledwie dwanaście osób, do końca 1946 roku zatrudnionych było tam już jednakże przeszło stu pracowników.  Obecnie w zkałdach graficznych pracuje kilkaset osób w kilkunastu zawodach: drukarzy, grafików, logistyków, introligatorów, maszynistów offsetowych, ekonomistów i technologów.

    Za jakość produkowanych wyrobów OZGraf częstokroć  jest nagradzany i otrzymuje wyrazy uznania od kontrahentów krajowych i zagranicznych.

  • POWITANIE WIOSNY

    21.03.2019

          Wspólne obchody I Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, szkoły, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz zniechęcenie uczniów klas starszych do wagarów, tak by Pierwszy  Dzień Wiosny nie był postrzegany jako Dzień Wagarowicza.                                                                           

    Dzień ten był pełen atrakcji i rozpoczął się od szkolnych rozgrywek w piłkę nożną i piłkę siatkową w klasach IV-IIIG. Klasy I-III, klasa „O” oraz nasze „Misie” zmagały się z plakatem na temat „Wiosna”. Po 3 godzinie lekcyjnej grupa ta pożegnała Zimę a radośnie powitała Wiosnę paląc Marzennę. Pogoda jak i humory dopisały wszystkim.

    Irena Spirydon - opiekun SU

       

       

       

  • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

    20.03.2019

    20 kwietnia 2019 r. odbył się SZKOLNY KONKURS RECYTATORKI. Recytatorzy rywalizowali w trzech kategoriach:

    I kat. - klasy I – III

    II kat. - klasy IV – VI

    III kat. – klasy VII – VIII oraz  III gimnazjum

    Jury w składzie -  Barbara Deptuła, Marzanna Dogiel – Chodorowska, Marta Kulbacka – wysłuchało 20 recytacji. Wyniki przedstawiają się następująco:

    I kategoria wiekowa- klasy I – III

    I miejsce – Liwia Olender kl.II

    II miejsce – Lena Chlubicka kl.I

    III miejsce – Michał Śledzik kl. I

                    oraz Wojciech Lasek kl.III

     

    II kategoria wiekowa – klasy IV - VI

    I miejsce – Adam Krywiczanin kl. VI

    II miejsce – Izabela Matwiejczyk kl.VI

    III miejsce – Żaneta Samełko kl. VI

     

    III kategoria wiekowa – klasy VII – VIII oraz III gimnazjum

    I miejsce – Zuzanna Polak kl. IIIG

    II miejsce – Kacper Kiszko kl.IIIG

    III miejsce – Anna Ropiak kl. IIIG

     

    Osoby, które zajęły I i II miejsce w swojej kategorii kwalifikują się do eliminacji miejsko – gminnych Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją”, który odbędzie się 9 kwietnia 2095 r. w CKiT w Mrągowie.

     

    Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za Liwię, Adama i Zuzannę, którzy będą reprezentować naszą szkołę 9 kwietnia 2019 r. w Mrągowie.

       

    Agnieszka Chmiel - Żbikowska,

    Barbara Deptuła i Marzanna Dogiel - Chodorowska

  • Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

    18.03.2019

    Dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły szkolną bibliotekę:

  • UCZNIOWIE NA TARGACH PRACY i EDUKACJI

    07.03.2019

    7 marca odbyły się Targi Edukacji i Pracy Powiatu Mrągowskiego.

    W hali widowiskowo-sportowej w Mrągowie spotkali się uczniowie kl. VIII SP i III gimnazjów oraz lokalni przedsiębiorcy i przedstawiciele szkół średnich. Targi odwiedzili najstarsi uczniowie naszej szkoły, którzy stoją przed niełatwym wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej.

    Cel imprezy to prezentacja uczniom klas VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych, natomiast młodzieży ponadgimnazjalnej a także bezrobotnym, ułatwienie poznania przyszłych pracodawców funkcjonujących na lokalnym rynku pracy.

  • DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ

    22.02.2019

    W naszej szkole Dzień Mysli Braterskiej został zaakcentowany przez harcerzy hufca ZHP im. Janusza Korczaka w Mrągowie - uczniów klasy III gminazjum: od lewej - Roksana, Marta, Milena i Kacper.

  • Poznajemy zawody branży mięsnej, czyli wycieczka do Animex Foods w Ełku

    Poznajemy zawody branży mięsnej, czyli wycieczka do Animex Foods w Ełku
    21.02.2019

    Animex Foods jest największą na polskim rynku firmą mięsną, specjalizującą się w produkcji mięsa wieprzowego i drobiowego oraz przetworów mięsnych. W ramach programu zawodoznawczego "Laboratorium.Mój profil", w czwartek uczniowie kl.VII, VIII i III gimnazjum odwiedzili zakład mięsny w Ełku. Ten zakład Animex-u  produkuje i sprzedaje swoje wyroby zarówno pod marką własną "Ełk. Mazury", jak też jest właścicielem marki  "Morliny" czy "Krakuas"; ponadto ZM Ełk jest producentem mięsa świażego i wyrobów na eksport i ddla wielkich sieci handlowych w Polsce takich, jak "Biedronka", "Lidl" czy "Auchan".

    Zakład w Ełku jest pracodawcą dla ponad 1200 pracowników, dba też o ciągłość kadr    współpracując z Zespołem Szkół nr 1 w Ełku oraz Szkołą Główną Gospodarstwa   Wiejskiego w Warszawie.

    Podczas wycieczki uczniowie zapoznali się zarówno ze stanowiskami pracy na produkcji, jak też w biurach i pionie kierowniczym.

    Wycieczka zakończyła się degustacją świeżo wyprodukowanych wędlin.

    Więcej zdjęć w galerii.

     

  • Wycieczka zawodoznawcza - z wizytą w Straży Pożarnej

    Wycieczka zawodoznawcza - z wizytą w Straży Pożarnej
    19.02.2019

    We wtorek uczniowie kl.VIII i III gimnazjum, w ramach programu "Laboratorium.Mój profil", byli z wizytą w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Mrągowie.

    Niezmiennie Profesjonalni Sprawni i Pomocni, czyli pracownicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej pokazli nam sprzęt oraz umundurowanie, które wykorzystują w akcjach ratowniczych i gaśniczych. Strażacy świadczą pomoc ofiarom pożarów oraz poszkodowanym w wypadkach drogowych i dotkniętym przez żywioły takie jak ogień, woda, porywiste wiatry czy gradobicie. 

    W ramach doświadczalnego poznania zawodu strażaka można było przyjrzeć się wyposażeniu wozów bojowych, sprzętu nurkowego lub ... przymierzyć mundur wink

    Fotorelacja w galerii.

  • SPÓJRZ INACZEJ - WARSZATY

    18.02.2019

                    Projekt Stowarzyszenia Psychoprofilaktyki „Spójrz Inaczej”                            

    Program „Spójrz inaczej” w zreformowanej szkole podstawowej – szkolenia nauczycieli klas I-III

    Zadanie  publiczne jest  realizowane w ramach  Narodowego Programu Zdrowia i współfinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będących w dyspozycji Ministra Zdrowia w ramach konkursu przeprowadzonego przez Krajowe Biuro Przeciwdziałania Narkomanii

     

    Projekt zakłada przeprowadzenie 9 szkoleń 35-godzinnych dla 108 nauczycieli – 9 grup po 12 osób - przygotowujących do realizacji programu „Spójrz Inaczej” w kl. I-III szkół podstawowych oraz 5-godzinnej  superwizji w każdej grupie. Uczestnicy będą też mieli możliwość skorzystania z konsultacji trenerskich - mailowych lub telefonicznych – w pierwszym okresie wdrażania programu „Spójrz inaczej” do pracy w szkołach. 

    Głównym celem projektu jest przygotowanie nowych realizatorów programu „Spójrz inaczej” w klasach I-III  szkół podstawowych na terenie 8  województw:  dolnośląskiego,  kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego oraz warmińsko – mazurskiego  oraz ich wsparcie w pierwszym okresie wdrażania programu.

    Cele szczegółowe to:

    1. Poznanie przez  uczestników szkolenia idei i celów programu zajęć wychowawczo-profilaktycznych „Spójrz Inaczej” oraz idei holistycznego podejścia do profilaktyki uzależnień.
    2. Pogłębienie świadomości  nauczycieli w zakresie ich roli w działaniach profilaktycznych wobec uczniów oraz zrozumienie wartości komplementarnych oddziaływań na wychowanków z uwzględnieniem dostosowania treści programowych do ich wieku rozwojowego  i potrzeb. 
    3. Przygotowanie 108 - osobowej grupy kompetentnych realizatorów programu wychowawczo- profilaktycznego „Spójrz Inaczej” w klasach I-III szkoły podstawowej,  posiadających umiejętności i motywację  do prowadzenia zajęć z uczniami w klasach wg w/w Programu.
    4. Umożliwienie prowadzenie przez absolwentów szkoleń zajęć profilaktyczno – wychowawczych z dziećmi w następnych latach.
    5. Podniesienie poziomu oddziaływań profilaktycznych w szkołach poprzez dostarczenie nauczycielom – wychowawcom klas narzędzi, pozwalających na systematyczną kilkuletnią pracę w zakresie profilaktyki uniwersalnej, realizowaną w ramach lekcji wychowawczych (realizacja programu „Spójrz Inaczej).

    Szkolenia 35 godzinne będą się odbywały  w okresie od 16 lutego  do 01 października 2019 roku i zostaną przeprowadzone w następujących miejscowościach:  Siechnice (woj. dolnośląskie),  Grudziądz (woj. kujawsko-pomorskie), Sieradz (woj. łódzkie), Grójec (woj. mazowieckie),  Siedlce  (woj. mazowieckie), Tarnobrzeg (woj. podkarpackie),  Sosnowiec (woj. śląskie), Ostrowiec Świętokrzyski (woj. świętokrzyskie),  Marcinkowo (woj. warmińsko – mazurskie).

    Szkolenie „Spójrz inaczej” – 35 godz. obejmuje następujące treści:

    1. Pracę warsztatową nad komunikacją interpersonalną i budowaniem relacji z uczniami oraz kierowaniem grupą
    2. Poznanie założeń i filozofii programu „Spójrz Inaczej”, tematyki zajęć, metod i technik pracy oraz roli prowadzącego
    3. Praktyczne poznanie technik i metod programu „Spójrz inaczej” poprzez analizę scenariuszy zajęć i  symulację prowadzenia zajęć w grupie
    4. Pracę nauczycieli z uczniami pod superwizją trenera, kształcącą  praktyczne umiejętności realizacji programu oraz rozwiązywania trudnych sytuacji w grupie
    5. Analizę i poznawcze opracowanie doświadczeń z zajęć prowadzonych z uczniami w klasach.

    Stowarzyszenie Spójrz Inaczej

  • Sukces Zuzanny Polak

    15.02.2019

    W piątek 15 lutego 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów

    w Baranowie odbył się 

    II  KONKURS RECYTATORSKI I POEZJI ŚPIEWANEJ pt.: „Oblicza miłości”.

    Naszą szkołę reprezentowała Zuzia Polak, w kategorii recytacja klas 7, 8 i 3 G zajęła I MIEJSCE wierszem Kazimiery Iłłakowiczówny  "Co się stać musi".

    To nie koniec sukcesów Zuzanny, w kategorii piosenki poetyckiej (klasy 7, 8 i 3 G) wyśpiewała WYRÓŻNIENIE utworem z repertuaru Edyty Geppert pt.: "Szukaj mnie".

    Bardzo serdecznie GRATULUJEMY tak pieknego sukcesu !!!

  • Egzamin gimnazjalny i ósmoklasisty

    15.02.2019
    Szanowni Rodzice uczniów klasy VIII i III gimnazjum !
    Zapraszam Państwa do odwiedzenia zakładki "Kalendarz wydarzeń",  gdzie znajdziecie Państwo  wiele ciekawych informacji na temat organizacji i przebiegu egzaminu ósmoklasisty i egzaminu gimnazjalnego.
     
    Serdecznie zapraszam:
    Ewa Pawłowicz
    dydrektor szkoły
  • SPOTKANIE Z NAJLEPSZYMI UCZNIAMI

    15.02.2019

                 

           Tradycją szkoły jest coroczne spotkanie dyrektora szkoły – Ewy Pawłowicz z uczniami, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i zachowaniu w pierwszym  półroczu bieżącego roku szkolnego.

    15 lutego 2019 r. – przy słodkim poczęstunku spotkało się 24 uczniów z klas: IV-VIII i III gimnazjum.

    Pani dyrektor złożyła gratulacje uczniom oraz przekazała słowa uznania rodzicom. które wyrażone zostały Listami gratulacyjnymi.

    Oto NASI NAJLEPSI:

    Julia Szymańska

    Bartosz Lasek

    Jakub Borawski

    Julia Burzyńska

    Zuzanna Mroczkowska

    Zuzanna Siegmund

    Alan Połomka

    Zofia Korejwo

    Jakub Maksymiuk

    Kamil Wąsik

    Jakub Babkiewicz

    Igor Załęski

    Błażej Trottner

    Julia Siegmund

    Natalia Raj

    Helena Rakowska

    Martyna Śledzik

    Wiktoria Pieróg

    Maja Siegmund

    Karolina Selner

    Julia Gilarowska

    Paulina Rakowska

    Julia Zawrotna

    Weronika Borawska

  • WOLONTARIAT-GÓRA GROSZA

    14.02.2019

              W dniach od 26 listopada 2018 roku  do 2 stycznia 2019roku odbyła się w naszej szkole wielka zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem (jak co roku) jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

    Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli. W ten sposób wsparli oni Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli swoim rówieśnikom w całej Polsce, którzy nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych. Towarzystwo to udziela bowiem wsparcia dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy wrzuconych na przestrzeni tych trzech tygodni do skarbonki. Uczniowie naszej szkoły zebrali łącznie sumę 342zł 33 gr. Zebrane środki zostaną  następnie przesłane na adres wskazany przez organizatora.

    Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

    Klasa IV        -  83zł 53gr

    Klasa V        -   76zł 59gr

    Klasa „0”      - 42zł 01gr

    Klasa III       -  35zł 20gr

    Klasa I          -  28 zł 05 gr

    Klasa IIIG    -  23 zł 45 gr

    Klasa VII     -   19 zł 82gr

    Klasa II        -   14 zł 40 gr

    „Misie           -   10 zł 80 gr

    Klasa VI       -    6 zł 04 gr

    Klasa VIII   -     2 zł 44 gr                                                                                     Samorząd Uczniowski

                                                       

     

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Marcinkowie
    Marcinkowo 27
    11-700 Mrągowo
    województwo: warmińsko - mazurskie
  • (+48) 89 741 - 87 - 83
    fax
    (+48) 89 741-87-83

Galeria zdjęć