Poniedziałek 28.04.2025

Menu

  • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

                                                   W dniach: 16. 17 i 18 marca (poniedziałek, wtorek i środa) 2020r. obędą się w kościele bł. Honorata Koźmińskiego w Mrągowie Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Marcinkowie – msze św. o godz. 9.00

    W ww. dniach nie ma zajęć dydaktycznych, a szkoła zapewnia uczniom opiekę świetlicową.

    Dowożenie:

    - z Grabowa – 8.35,

    - z Karwii – 8.45,

    - z Bagienic – 8.35.                                                                                                              Ewa Pawłowicz

  • Ekologiczne przedszkolaki z Mazurskiego Morza

    Ekologiczne przedszkolaki z Mazurskiego Morza

    Dzieci przedszkolne wzięły udział w konkursie plastyczno-edukacyjnym, zorganizowanym w ramach kampanii informacyjno – edukacyjnej „Ekologiczne przedszkolaki z Mazurskiego Morza”

    Kampania była prowadzona pod hasłem: „W czystej wodzie zdrowa ryba”.

    Konkurs był zwieńczeniem trzymiesięcznej  kampanii informacyjno-edukacyjnej prowadzonej w bieżącym roku szkolnym podczas zajęć przedszkolnych.

    Z pośród 40 uczestników konkursu wyłoniono następujących laureatów:

    W części plastycznej:

      I   Mateusz Jadach

      II  Dawid Grochowski

      III Hanna Siegmund

    W części dotyczącej wiedzy przyrodniczo-ekologicznej:

      I  Feliks Gasperaniec

      II  Maja Drężek

      III Kamil Wierzchnicki

    W jednym z etapów konkursu dzieci odbyły wycieczkę do siedziby LGD Mazurskie Morze w Orzyszu. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy drobne upominki, ponadto w ramach wyróżnienie dla naszego przedszkola Pan Dariusz Kizling (Prezes Zarządu LGD Mazurskie Morze w Orzyszu) przekazał zestaw do karaoke.

  • Nasza szkoła na seminarium powiatowym

    28 lutego 2020 r. w  mrągowskim CKZiU odbyło się powiatowe seminarium poświęcone promocji szkolnictwa branżowego i upowszechnianiu zmian w kształceniu zawodowym.

    Podczas spotkania zaprezentowano rolę szkolnego doradcy zawodowego i doradztwa zawodowego w wyborze dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej uczniów. Zwrócono uwagę na odpowiedzialność dyrektora szkoływ świetle prawa w kontekście realizacji doradztwa zawodowego. Zaprezentowano zmiany w szkolnictwie branżowym, które nastąpiły od 1września 2019 r.
    Seminarium było także okazją do podsumowania dotychczasowych działań w ramach realizacji Programu Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu „Laboratorium. Mój profil”. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie podzielili się z uczestnikami seminarium przedstawiciele naszej szkoły - uczennice kl.VIII Julia Gilarowska
    i Zuzanna Skorska.

     B.A.O.

  • Jestem bezpieczny na wsi

    W dniu 18 lutego 2020r pracownicy KRUS przeprowadzili pogadanke z uczniami klas I - III na temat "Jestem bezpieczny na wsi". Odbyła się również prezentacja filmów, które bardziej unaoczniły dzieciom jakie niebezpieczeństwa grożą im, gdy nie będa ostrożne. Następnie pracownicy KRUS rozdali uczniom kolorowanki, książeczki i odblaski.

  • Dzieci Króla Baśni

    Dzieci Króla Baśni

    Dnia 11.02.2020r. dzieci z klas I-III pojechały do Mrągowa  na przedstawienie teatralne pt. ,,Dzieci Króla Baśni”. Spektakl trwał 70 minut.

    O czym opowiadał?

    Troje dzieci nie umie bawić się ze sobą. Kłócą się i przezywają, wytykając sobie zewnętrzne cechy wyglądu. Pod nieobecność rodziców opiekuje się nimi stryj Janek, który jednak nie bardzo radzi sobie z psotnikami.

     Pewnego dnia, w poczuciu bezsilności, przypomina im (ku przestrodze) opowieść o Królu Baśni, który czuwa nad wszystkimi dziećmi i jest mu bardzo przykro, gdy źle się do siebie odnoszą. Wyjątkowo niegrzeczne zamienia nawet w postacie z baśni do czasu, aż zrozumieją swoją niesprawiedliwość. Dzieci puszczają opowieść mimo uszu, ale w nocy czar się spełnia. Przychodzi (dobry) Król Baśni i nadaje dzieciom cechy, które dotąd wyśmiewały (temu, co wyśmiewał nos – nos Pinokia; temu, co śmiał się z uszu – uszy Plastusia; tego, co wykpiwał tuszę – zamienia w dynię), po czym znika. Aby odzyskać swój pierwotny wygląd, dzieci muszą odnaleźć i przebłagać Króla Baśni. Wyruszają więc w nieznaną podróż, gdzie spotyka ich wiele przygód. W trakcie nich okaże się, że wyśmiewane wcześniej cechy mogą często pomóc wybrnąć z niemałych opresji, a każde dziecko jest ważne i potrzebne właśnie takie, jakie jest. Zwłaszcza jeśli potrafi zrobić coś dla innych. Na przestrzeni przygód dzieci zaczynają współpracować i stają się przyjaciółmi. Pojawia się zatem Król Baśni i cofa czar. Pogodne dzieci powracają do radosnej zabawy. Finał z pochwałą różnorodności i przyjaźni.

    Czego nauczył nas spektakl?

    – jak ważna jest tolerancja i docenianie inności;

     – nie należy oceniać innych według wyglądu (pozorów);

     – nie można poddawać się w trudnych chwilach;

     – jak ważne jest poczucie troski i opieki ze strony świata dorosłych (opiekunów).

    W doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły.

  • Bliskie spotkanie radiowe, czyli poznajemy Radio Olsztyn

    Bliskie spotkanie radiowe, czyli poznajemy Radio Olsztyn

    Po wycieczce do oddziału TVP3, 11 lutego uczniowie kl.VII i VIII odwiedzili Radio Olsztyn, które jest regionalną  rozgłośnią publiczną. Zasięg tej stacji obejmuje praktycznie całą północno-wschodnią Polskę. Wśród audycji i serwisów są także programy nadawane w językach mniejszości narodowych - ukraińskiej oraz niemieckiej. Poza zwiedzaniem studia nagraniowego, reżyserki, pomieszczeń technicznych i archiwum, uczniowie mogli sprawdzić się w roli prezenterów oraz techników czuwających nad prawidłową pracą nadajników terenowych.

    B.A.O

  • Z wizytą w telewizji

    Z wizytą w telewizji

    11 lutego uczniowie kl.VII i VIII odwiedzili regionalny oddział telewizji publicznej, czyli TVP3 w Olsztynie. Była to kolejna wycieczka zawodoznawcza w bieżącym roku szkolnym. Podczas wizyty można było obejrzeć studio, z którego nadawane są główne progarmy informacyjne i publicystyczne, reżyserkę oraz aneks charakteryzatorski, a także zwiedzić archiwum telewizyjne, poobserwować pracę dziennikarzy telewizyjnych i techników.

    B.A.O.

  • Zbiórka zuchowa

    PIERWSZA ZBIÓRKA ZUCHOWA


    Uczniowie klas: I, II i III 7 lutego 2020 r. wzięli udział

    w pierwszej zbiórce zuchowej, którą prowadziła w szkolnej harcówce

    druhna Agnieszka z Hufca ZHP Mrągowo im. Janusza Korczaka.

                                                                                                                                                          Ewa Pawłowicz

  • Spotkanie uczniów z dyrektorem szkoły

                          07 lutego 2020 r. w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie dyrektora - Ewy Pawłowicz z uczniami, którzy w I półroczu osiagnęli wysokie wyniki w nauce oraz wzrowe lub bardzo dobere oceny z zachowania. Oto Oni:

    klasa IV: Melania Wieleba, Amelia Koziatek, Wojciech Lasek.

    Klasa V: Jilia Szymańska, Jakub Borawski, Bartosz Lasek, Zofia Korejwo, Julia Burzyńska, Zuzanna Mroczkowska.

    Klasa VI: Igor Załęski, Błażej Trottner, Julia Siegmund, Helena Rakowska, Marcin Banach, Maciej Borys.

    Klasa VII: Martyna Śledzik, Nataniel Krakowski, Julia Kołakowska.

    Klasa VIII: Wiktoria Pieróg, Julia Gilarowska, Maja Siegmund.

                  Pani dyrektor złożyła uczniom serdeczne gratulacje, wyrażając równocześnie podziękowania na piśmie skierowane do Rodziców w formie listów gratulacyjnych.

    Ewa Pawłowicz

     

  • Pochwała sałaty, czyli warsztaty kulinarne dla uczniów :)

    Pochwała sałaty, czyli warsztaty kulinarne dla uczniów :)

    W piątek, 7 lutego, w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne dla uczniów kl.V-VIII. Cele zajęć to promocja zdrowego odżywiania oraz nauka przyrządzania prostych, pysznych i zdrowych sałatek warzywnych opartych o różne gatunki sałat. O atrakcyjności wykonanych potraw decydowały sosy przygotowywane z produktów dostępnych w każdej domowej kuchni. Podczas godzinnych zajęć grupowych uczniowie pod kierunkiem kucharza Pana Macieja Maciejewskiego,sporządzili różnorodne sałatki warzywne. Najfajniejszym elementem warsztatów okazała się degustacja własnoręcznie przygotowanych wielobarwnych,  smakowicie pachnących dań. Realizatorem przedsięwzięcia była fundacja Bank Żywności w Olsztynie.

     B.A.O

  • Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas ferii

    Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas ferii

    Pod hasłem "Bezpieczne ferie" , 14 stycznia 2020 r. w szkole odbyło się spotkanie uczniów z policjantami. Mrągowscy dzielnicowi w formie prezentacji i pogadanki przedstawili dzieciom informacje o zasadach bezpiecznego zachowania zarówno na świeżym powietrzu, jak też w budynkach prywatnych i użyteczności publicznej. Mimo wiosennej pogodny, mamy zimę i w ciągu dwóch tygodni ferii aura może się znacząco zmienić. Zamarznięte stawy i jeziora co roku kuszą amatorów ślizgania, trzeba jednak pamiętać, jak bardzo zdradliwy jest świeży lód.  Poza zachowaniem  zasad bezpieczeństwa na śniegu i lodzie, policjanci przypomnieli dzieciom instytucje i osoby, które można wzywać na pomoc, jeżeli jest się świadkiem lub uczestnikiem wypadku czy kolizji. Życząc bezpiecznego wypoczynku podczas ferii, policjanci pożegnali się z uczniami.

    B.A.O.

  • Jasełka

  • Świąteczna wizyta w Mazurskiej Izbie Regionalnej

    Świąteczna wizyta w Mazurskiej Izbie Regionalnej

    18.12.2019 roku uczniowie klasy „0” ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowie wraz z nauczycielką Ewą Sańko oraz rodzicem - Dorotą Ikonowicz uczestniczyli w zajęciach w Mazurskiej Izbie Regionalnej na temat dawnych mazurskich zwyczajów świątecznych. Dzieci w trakcie zajęć dowiedziały się między innymi, że w czasie adwentu po wsiach chodzili przebierańcy. Nazywano ich maszkarami. Przedstawiali oni scenki związane z narodzeniem Chrystusa, śpiewali kolędy i otrzymywali za to od mieszkańców pieniądze lub dary.

    W pierwszych dniach adwentu robiono wieniec i co tydzień dokładano jedną świeczkę, aż do czterech. Prezenty w wigilię dla grzecznych dzieci przynosił Nikolus - Mikołaj lub Szemel - koń – jeden z przebierańców. Wigilia nie była postna. Jadano gęś pieczoną, kiełbasę z gęsi, kuchy czyli ciasta i bombony – cukierki. Nie było zwyczaju dzielenia się opłatkiem.

    Wierzono, że w noc wigilijną zwierzęta mówią ludzkim głosem...

    W części warsztatowej dzieci wykonały prezent pod choinkę dla najbliższych - malowali na szkle farbami akrylowymi wzór mazurski, dzięki temu zapoznały się z dawnym wzornictwem mazurskim, a także własnoręcznie robiły kartę świąteczną.

  • WESOŁYCH ŚWIĄT

    Piękna jest radość w Święta,

    Ciepłe są myśli o Bliskich,

    Niech pokój, miłość i szczęście

    Otoczy dzisiaj nas wszystkich.

    By Wam wszystko pasowało,

    By kłopotów było mało,

    Byście zawsze byli zdrowi,

    By problemy były z głowy,

    By się wiodło znakomicie,

    By wesołe było życie-

    życzy- Ewa Pawłowicz - dyrektor szkoły

  • Wycieczka do Pięknej Góry

    Wycieczka do Pięknej Góry

    11 grudnia 2019 roku najmłodsze dzieci z naszej szkoły i przedszkolaki wybrały się na świąteczną wycieczkę do Krainy Świętego Mikołaja. Odwiedziliśmy Piękną Górę i daliśmy się zaskoczyć świątecznej aurze, dochodzącym z kuchni Pani Mikołajowej zapachem pysznych pierniczków i blaskiem migoczących światełek na każdym rogu. Odkryliśmy tajemnice, które kryją zakątki mazurskiej Przystani Świętego Mikołaja i już poczuliśmy magię świąt...Szalone Elfy przygotowały komnaty w lodowej Krainie Świętego Mikołaja.

    Co tam na nas czekało?

    🎄Harce na placu zabaw im. Rudolfa Czerwononosego- sprawdziliśmy gdzie psotne Elfy spędzają wolny od pakowania prezentów czas i daliśmy się porwać w wir zabawy.

    🎄Treningowy Tor Reniferów- poczuliśmy się jak przyjaciele Mikołaja i pokonywaliśmy tor, na którym ćwiczą nogi przed Wigilią.

    🎄Poczta Elfa Podróżnika- zaglądaliśmy do miejsca, gdzie segregowane są listy, poznaliśmy magiczny sposób na tony korespondencji.

    🎄Warsztat Elfa Pracusia- zamienialiśmy lizaki w prawdziwe reniferowe nosy.

    🎄 Gwiezdne igloo- patrzyliśmy w niebo i trenowaliśmy oko przed pierwszą gwiazdką.

    🎄 Wizyta w Komnacie Świętego Mikołaja- spotkaliśmy brodatego gospodarza we własnej osobie, a Anastazja i Tomek z klasy I, Julia z klasy II i Tomek z klasy III przeszli test grzeczności.

    Czy dzieci były grzeczne w tym roku? Zobaczcie sami….

     

  • Mikołajki

    Mikołajki

    Dzień 6 grudnia jest wyjątkowym dniem dla wszystkich, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jest to dzień wypełniony uśmiechem radością i życzliwością, dzień, w którym świętujemy imieniny ulubionego przez wszystkich Świętego Mikołaja.

    W naszej szkole zorganizowane zostały przez Samorząd Uczniowski  obchody tego pięknego dnia, czyli wizyta najważniejszego w tym dniu Gościa – Świętego Mikołaja. Mikołaj w asyście Śnieżynek przygotował dla uczniów niespodziankę - słodkie upominki. Dzieci były bardzo szczęśliwe i rozpromienione, szczególnie kiedy znalazły się blisko Mikołaja.

    Należy nadmienić, że słodkie paczki dla najmłodszych przygotowali Rodzice - oczywiście w porozumieniu ze świętym Mikołajem ;-)

  • XXVIII Olimpiada Zdrowego Stylu Życia PCK

    XXVIII Olimpiada Zdrowego Stylu Życia PCK

    W sobotę 30 listopada 2019 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie odbyła się XXVIII Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Naszą szkołę w konkursie reprezentowały uczennice klasy VIII:

    Wiktoria Pieróg, Karolina Selner i Maja Siegmund.

    Dziewczęta miały okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu zdrowia, profilaktyki chorób i nawyków prozdrowotnych. Okazała się ona całkiem spora ponieważ Maja zdobyła I miejsce, a Wiktoria II. Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez PCK. Przed laureatką I miejsca kolejne wyzwanie - na wiosnę Maja będzie startować już w etapie wojewódzkim.

    Gratulujemy i życzymy powodzenia.

  • Andrzejki

    Andrzejki

    Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. 

    Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

    W naszej szkole dn. 23.11.2019 r. w godzinach od 16.00 - 20.00 odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą. Zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby .  Wróżka z magiczną kulą i czarodziejską laską przepowiadała przyszłość.

    Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

    Samorząd Uczniowski

  • Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

  • Z wizytą w Sądzie

    Z wizytą w Sądzie

    We wtorek 26 listopada 2019 r. uczniowie kl. VIII, w ramach wycieczek zawodoznawczych byli z wizytą w Sądzie Rejonowym w Mrągowie.

    Podczas spotkania z panią sędzią Patrycją Abel-Mordasewicz uczniowie zapoznali się z organizacją pracy sądu, poznali specyfikę i stanowiska prawnicze oraz cywilne w sądzie. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, jakie wymagania stawiane są kandydatom na sędziego, prokuratora, adwokata czy radcę prawnego oraz jakie trzeba mieć predyspozycje osobowościowe, aby podjąć taką pracę. 

    B.A.O.

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Marcinkowie
    Marcinkowo 27
    11-700 Mrągowo
    województwo: warmińsko - mazurskie
  • (+48) 89 741 - 87 - 83
    fax
    (+48) 89 741-87-83

Galeria zdjęć