Klasa IV
Siegmund Hanna - śr. 5,50 zachowanie wzorowe
Cygan Emilia - śr. 5,40 zachowanie wzorowe
Feliks Gasperaniec - śr.5,30 zachowanie wzorowe
Zawadzka Aleksandra - śr.5,30 zachowanie wzorowe
Banaś Oliwia - śr.5,20 zachowanie wzorowe
Korpusik Zuzanna - śr, 5,20 zachowanie wzorowe
Koziatek Maja - śr. 5,20 zachowanie wzorowe
Vorobiova Sofiia - śr. 5,20 zachowanie wzorowe
Nikonowicz Zofia - śr. 4,80 zachowanie wzorowe
Zuzga Ksawery - śr.4,80 zachowanie bardzo dobre
Klasa V
Krzyżowski Hubert - śr. 5,55 zachowanie wzorowe
Drężek Maja - śr. 5,36 zachowanie wzorowe
Puławska Nadia - śr. 5,36 zachowanie wzorowe
Kwiatkowski Filip - śr. 5,27 zachowanie bardzo dobre
Drężek Maja - śr. 5,18 zachowanie wzorowe
Zuzga Jakub - śr. 5,18 zachowanie wzorowe
Krakowska Dominika - śr. 5,09 zachowanie wzorowe
Szostek Nela - śr. 5,00 zachowanie wzorowe
Lipiński Franciszek - śr. 4,91 zachowanie bardzo dobre
Klasa VI
Chojnicki Paweł - śr. 5,27 zachowanie wzorowe
Kaliszewska Gabriela - śr. 5,18 zachowanie wzorowe
Kołakowska Nina - śr. 4,91 zachowanie wzorowe
Soroka Zofia - śr. 4,90 zachowanie bardzo dobre
Klasa VII
Śledzik Michał - śr. 5,00 zachowanie bardzo dobre
Klasa VIII - absolwenci
Rybacka Kinga - śr. 5,00 zachowanie wzorowe
Symołon Damian - śr.4,76 zachowanie wzorowe
...czyli odwaga, pasja i show!
18 czerwca w naszej szkole odbył się wyjątkowy Szkolny Pokaz Talentów, w którym wzięło udział
aż 12 uczestników z klas od zerówki do klasy 4.
Na scenie zaprezentowano pokazy tańca, śpiewu, aikido, gimnastyki artystycznej.
To był prawdziwy festiwal talentów – uczestnicy latali w powietrzu, ich ciała były chyba z gumy, liczyli po japońsku, a śpiewali po angielsku!
Całość poprowadziła Lena, która swoim występem i energią zrobiła świetną atmosferę!
Występy oceniało Jury- Lena, Oliwia i Nela, które brało pod uwagę wygląd sceniczny, przygotowanie, sam występ oraz kreatywność.
Nagrody wręczyła pani dyrektor, a laureatami zostali:
🥇 1 miejsce – Lilla z klasy 1 za piękny pokaz gimnastyczny połączony z tańcem
🥈 2 miejsce – Julia i Zuzia, siostry z klas 2 i 3, za taniec artystyczny
🥉 3 miejsce – Hania z klasy 3 za pokaz gimnastyki
Wszystkie występy były znakomicie przygotowane, a uczestnicy wykazali się odwagą i talentem, występując przed całą szkołą. Publiczność – uczniowie i nauczyciele – również spisała się na medal, tworząc fantastyczną atmosferę.
Wielkie brawa dla uczniów z Samorządu Uczniowskiego za przygotowanie wydarzenia! 👏👏👏
M.K.
17.06. uczniowie z klasy II i III naszej szkoły, wybrali się na wycieczkę do Olsztynka, aby zwiedzić SKANSEN - Muzeum Budownictwa Ludowego na świeżym powietrzu. W skansenie zgromadzono prawie 80 obiektów dużej i małej architektury wiejskiej z Warmii, Mazur, Powiśla, Małej Litwy i Sambii. Uczniowie zwiedzili dawną szkołę, chaty mieszkalne, budynki sakralne, zabudowania gospodarcze, przemysłowe oraz młyn. Wewnątrz obiektów można było podziwiać eksponaty obrazujące życie na dawnej wsi. Na zorganizowanych warsztatach plastycznych, każdy z uczestników dowiedział się, do czego służyły skrzynie posażne i jak były zdobione. Następnie każdy otrzymał drewnianą skrzynię i pomalował ją farbami w motywy roślinne lub inne wzory nawiązujące do zdobnictwa mebli drewnianych na dawnej warmińskiej i mazurskiej wsi, i zabrał ją na pamiątkę.
wycieczka pierwszaków
13 czerwca klasa I wybrała się na wycieczkę do Olsztyna, gdzie głównym punktem programu była wizyta w Kortosferze – nowoczesnym centrum nauki znajdującym się na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Podczas wycieczki uczestniczyliśmy w fascynujących zajęciach w Laboratorium Żywności, gdzie dowiedzieliśmy się, jak bada się skład i jakość produktów spożywczych. Mieliśmy okazję zobaczyć profesjonalny sprzęt laboratoryjny i samodzielnie przeprowadzić proste eksperymenty związane z analizą żywności. Uczniowie mogli sprawdzić m.in. zawartość cukru w napojach oraz dowiedzieć się, czym są dodatki do żywności i jakie mają znaczenie.
Drugim niesamowitym punktem programu były zajęcia w Laboratorium Wysokich Napięć, które zrobiły ogromne wrażenie. Obserwowaliśmy widowiskowe wyładowania elektryczne, poznaliśmy zasady działania transformatorów i dowiedzieliśmy się, jak bezpiecznie obchodzić się z energią elektryczną. Prowadzący pokazywali ciekawe eksperymenty, które łączyły naukę z efektem "wow".
Wycieczka była nie tylko okazją do nauki przez zabawę, ale także wspaniałą przygodą, która pozwoliła dzieciom lepiej się zintegrować i spędzić czas w aktywny sposób.
To był dzień pełen emocji, nauki i radości – na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci!
M.K.
niesamowita noc w szkole
Pierwszą czerwcową noc uczniowie klasy I spędzili w szkola. Przeżyli niezwykłą przygodę – swoją pierwszą nocowankę w szkole! To wydarzenie było pełne emocji, śmiechu i niezapomnianych chwil, które na długo pozostaną w pamięci dzieci.
Wieczór rozpoczął się od ekscytujących podchodów przygotowanych przez Nelę i Oliwię z Samorządu Uczniowskiego. Pierwszaki z zapałem rozwiązywały zagadki i wykonywały różne zadania– liczył się spryt, współpraca i dobra zabawa!
Po powrocie z podchodów nadszedł czas na dyskotekę, podczas której sala zamieniła się w prawdziwy parkiet. Kolorowe światła, ulubiona muzyka i taneczne szaleństwo – to był prawdziwy hit wieczoru!
Jednym z najbardziej emocjonujących punktów programu było nocne zwiedzanie szkoły z latarkami. W ciemnych korytarzach, przy świetle latarek, wszystko wyglądało zupełnie inaczej niż za dnia – było tajemniczo, trochę strasznie, ale przede wszystkim bardzo ekscytująco.
Po tylu wrażeniach przyszedł czas na relaks – wspólnie obejrzeliśmy mecz Polska–Mołdawia, kibicując naszej reprezentacji z pełnym zaangażowaniem. Na zakończenie wieczoru odbyło się kino nocne, w którym dzieci oglądały film „Smerfy” – przytulone w śpiworach, z uśmiechem na twarzy i paczką popcornu w ręku.
To była wyjątkowa noc – pełna przygód, radości i wspólnej zabawy.
Pierwsza noc spędzona w szkole – zaliczona! 💤💙
M.K.
23 maja 2025 r. kilkoro uczniów naszej szkoły wzięło udział w wydarzeniu „Noc Otwartych Sądów” organizowanym przez Sąd Rejonowy w Mrągowie. W programie znalazły się m.in. zwiedzanie budynku sądu, prezentacje policyjne oraz część artystyczna.
Szczególne podziękowania należą się uczniom klasy 1, którzy przygotowali prace plastyczne na konkurs „Sąd widziany oczami uczniów”. Gratulujemy zaangażowania i kreatywności!
26 maja w Szkole Podstawowej w Marcinkowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, w którym zaśpiewały piosenki, zatańczyły oraz recytowały wiersze. Po występach na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dzieci mogły wspólnie spędzić czas z rodziną i wychowawcą w miłej atmosferze. Było to udane spotkanie integracyjne, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.
W dniu 26.05.2025r. w ramach udziału naszej Szkoły w Programie RUMMIKUB W SZKOLE, został zorganizowany I Turniej Rummikub. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV- VIII. Była to okazja do rozwijania logicznego myślenia, spostrzegawczości, integracji, a co najważniejsze- świetnej zabawy.Po rozegraniu wszystkich rund pełnych emocji, wyłoniono zwycięzców:
I miejsce - Bolesław Deptuła
II miejsce- Pia Sichelschmidt
III miejsce- Lena Chlubicka
GRATULUJEMY!!!
najmłodsi uczniowie w olsztyńskiej Uranii
19 maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć rewię na lodzie – "Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza". Hala Urania w Olsztynie zamieniła się w ogromne lodowisko, gdzie ożył świat baśni i wielkiej przygody.
„Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza” to spektakularne widowisko łączące teatr, taniec, akrobacje cyrkowe i łyżwiarstwo figurowe. Historia inspirowana Baśniami z Tysiąca i Jednej Nocy zabrała naszych uczniów w podróż przez egzotyczne krainy, niebezpieczeństwa i niezwykłe spotkania.
Każda scena była pełnym emocji widowiskiem. Zachwycaliśmy się barwną scenografią, zmieniającymi się dekoracjami, dopracowanymi kostiumami, dynamiczną muzyką łącząca klasykę z nowoczesnością, imponującymi układami łyżwiarskimi i akrobatycznymi.
Na lodzie oglądaliśmy artystów znanych z precyzji i ekspresji, wcielających się w baśniowe postacie. Stworzyli oni niezapomniane sceny pełne napięcia, wzruszeń i radości.
To była pełna wrazeń wycieczka!
M.K.
"Mleczni sportowcy i ich super przekąski"
Konkurs plastyczny „Mleczni sportowcy i ich super przekąski” organizowany w ramach kampanii Mamy kota na punkcie mleka, rozstrzygnięty!
Kot Mleczysław i Mleczna Kita byli pod wrażeniem kreatywności i zdolności plastycznych dzieci!
Julka A. z klasy I przygotowała trójwymiarową pracę plastyczną o Kocie Mleczysławie i Mlecznej Kicie, w formie historii obrazkowej, przedstawiającą Kota Mleczysława i Mleczną Kitę w trakcie przygotowań do zawodów sportowych. Praca przedstawiała Kota Mleczysław z Mleczną Kitą, zdrowe przekąski mleczne jakie jedzą.
Praca Julii zajęła I miejsce!
Mleczne gratulacje!
M.K.
W dniu 30 kwietnia naszą szkołę odwiedził Pan Jacenty Ordowski, który przeprowadził żywą lekcje historii upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie poznali historię związaną z tym wydarzeniem. Mieli niebywałą okazję przebrać się w stroje z epoki: kontusze, żupany, peruki, stroje szlachty i przedstawicieli duchowieństwa, użyć broni, czyli aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu .
spektakle teatralne w wykonaniu uczennic klasy IV
28 maja uczniowie klasy I zostali zaproszeni na dwa spektakle teatralne w wykonaniu uczennic z klasy IV.
Teatrzyk kukiełkowy "Kamienne oczy" i "Czerwony Kapturek" bardzo podobał się pierwszakom
Cóż to było za widowisko!
„Kamienne oczy” to niezwykle sugestywny i mroczny teatrzyk kukiełkowy, który poruszył wyobraźnię najmłodszych widzów. Opowieść, zanurzona w symbolice i metaforze, dotykała tematów samotności, winy i potrzeby zrozumienia siebie. Minimalistyczna scenografia zaskakiwała oszczędnością formy, a zarazem siłą przekazu – każdy rekwizyt miał swoje znaczenie, a gra światłem i cieniem budowała nastrój niepokoju.
Kukiełki, wykonane były z dbałością o detale, zachwycały ekspresją – ich kamienne twarze doskonale kontrastowały z emocjonalną narracją. Głosy aktorek dodawały głębi każdej postaci.
Teatrzyk kukiełkowy „Czerwony Kapturek” to klasyczna, wszystkim znana baśń,... baśń w nowym, pełnym uroku wydaniu, która zachwyciła zarówno najmłodszych, jak i dorosłych widzów. Przedstawienie łączyło tradycyjną formę opowieści z dowcipnymi dialogami i żywą, kolorową scenografią, co sprawiło, że historia nabrała świeżości.
Lalki były starannie wykonane, z dużą dbałością o detale – Czerwony Kapturek emanował dziecięcą ciekawością, a Wilk budził jednocześnie grozę i rozbawienie. Animatoki świetnie oddały emocje postaci, a dynamiczne zmiany scen pozwalały utrzymać uwagę pierwszoklasistów przez cały spektakl.
Lekki morał o ostrożności i zaufaniu został przekazany w przystępny sposób, bez moralizatorskiego tonu.
Pierwszaki bardzo dziękują starszym koleżankom za zaproszenie na oba spektakle!
M.K.
W ramach wydarzenia wychowawczo –profilaktycznego pt. Dzień Zdrowia w Naszej Szkole w 16.04.2025 odbyło się kilka działań edukacyjnych i sportowych.
W godz. 08:00 – 09:00 miał miejsce quiz wiedzy o zdrowiu.
W quizie brały udział trzyosobowe drużyny uczniów z kl.I-VIII. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu przez zespoły uczniowskie testów zawierających po 40 pytań przygotowanych wcześniej przez nauczycieli
i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. W sytuacji uzyskania takich samych wyników, drużyny brały udział w dogrywce polegającej na odpowiedzi na pytania otwarte. Podczas długiej przerwy Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody uczestnikom quizu o zdrowiu. Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki, otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe za zajęcie I, II lub III miejsca; pozostali uczniowie otrzymali pozytywne uwagi z zachowania oraz dyplomy za udział w quizie.
W godz. 09:00 -10:15 uczniowie pod kierunkiem wychowawców klas przygotowywali zdrowe potrawy, przekąski i napoje, które następnie były zaprezentowane i udostępnione do degustacji całej społeczności szkolnej.
Następnym punktem dnia był cykl stacyjnych zmagań sportowych, które z powodu dużego zainteresowania ze strony dzieci nie zakończyły się tego dnia, więc będą odbywały się także po feriach świątecznych.
To był naprawdę fajny, ekscytujący dzień!
Bogata fotorelacja, autorstwa Andria z kl.VI znajduje się poniżej oraz w galerii.
B.O.
warsztaty wielkanocne
15 kwietnia, słoneczna pogoda, idelny czas na wycieczkę! Dziś mieliśmy przyjemność brać udział w Warsztatach Wielkanocnych w uroczej Pszczelandii.
Uczniowie , dowiedzieli się, co u naszych pszczółek słychać na wiosnę. Odkryliśmy wspaniałe wielkanocne tradycje i zwyczaje, a także stworzyliśmy magiczne stroiki.
Oczywiście nie obyło się bez wielu uśmiechów przy malowaniu, a właściwie podjadaniu pierniczków, rozwiązywaniu zagadek z miodowymi nagrodami oraz słodkiej degustacji pysznego miodu. Uczniom najbardziej smakował miód leśny, ale probowali miodu miętowego, kakaowego, gryczanego...
A Zajączek Elza? Cóż, spotkanie z nim to była prawdziwa przyjemność!
To był dzień pełen radości i twórczości! Jak widać, w Pszczelandii wiosna to czas nie tylko dla pszczółek, ale także dla radosnych przygotowań do zbliżających się Świąt!
M.K.
Wtorkowy poranek, 15 kwietnia 2025 r., był czasem spotkań naszych uczniów ze starszymi kolegami z Technikum Leśnego w Białowieży.
Dzieci z kl.II i III brały udział w warsztatach przyrodniczych, podczas których poznali mieszkańców Puszczy Białowieskiej, budowę lasu i poznali zawody z branży leśnej.
Uczniowie kl.VIII uczestniczyli zaś w zajęciach prezentujących ofertę kształcenia w Technikum Leśnym w roku szkolnym 2025/2026 oraz poznali specyfikę pracy leśników.
Fotorelacja poniżej :)
B.O.
odwrócona lekcja
1 kwietnia Prima aprilis to w naszej szkole dzień zabawy i żartów. Dziś lekcje w klasie I i II prowadzili uczniowie- jęz. polski pani Julia Z. i pani Julia A., matematykę- pan Marcel P., przyrodę- pani Lilla G., lekcje w klasie II pani Alicja P. i pani Maja C. Cóż to były za lekcje! Primaaprilisowi nauczyciele jednoznacznie stwierdzili, że najgorszy w prowadzeniu lekcji jest...hałas.
Były śmieszne zagadki i rymowanki przygotowane przez uczennice z Samorządu Uczniowskiego- Oliwię i Sonię.
To był bardzo śmieszny dzień!
M.K.