Poniedziałek 06.05.2024

Z życia szkoły

Żyjemy w fascynujących czasach. Chcemy wiedzieć więcej, umieć lepiej, doświadczyć wszystkiego. Jak się nie pogubić i dawać radę, gdy przychodzi choroba, niepełnosprawność czy zaburzenie rozwojowe...

We współczesnej szkole nie są to trudności uniemożliwiające naukę; seria poradników dla rodziców i nauczycieli, opracowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, dostarcza podstawowej wiedzy i umiejętności przydatnych w codziennym życiu.

Zachęcamy do lektury:

Dziecko_w_sieci.pdf

Dziecko_w_sieci_II.pdf

Chroń dziecko w Sieci

Zostań znajomym swojego dziecka

Ochrona danych w Internecie -  poradnik_klikam_z_glowa.pdf

Jak_kochac_i_wymagac.pdf

ADHD.pdf

astma.pdf

autyzm_i_ZA.pdf

depresja.pdf

poradnik dla rodziców na temat deprersji

leki.pdf

odzywianie.pdf

padaczka.pdf

przeciwdz.samoboj..pdf

przewlekle.pdf

psychozy.pdf

Tiki.pdf

zapobieg.samobojs..pdf

Rozstanie rodziców, ich rozwód, wyprowadzenie się z domu mamy lub taty są zwykle dla dzieckabolesnym przeżyciem. Podczas rozwodu dziecko jest świadkiem a często uczestnikiem, wielu konfliktów naruszających jego poczucie bezpieczeństwa. Rodzice, skupieni na własnych problemach, najczęściej nie zdają sobie sprawy, jak silnie dziecko przeżywa wszystko, co się dzieje między nimi. Udostępniony Poradnik_dla_rodzicow._Dziecko_w_rozwodzie.pdf przekazuje niezbędną wiedzę na temat sytuacji dziecka w rozwodzie i sposobów, w jaki rodzice mogą pomóc dziecku i zadbać o jego podstawowe potrzeby.