Wtorek 29.04.2025

Menu

  • PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

           Konkurs plastyczny pt: "Złóż życzenia dla Polski - kartka pocztowa" skierowany był do dzieci od 3 do 10 lat. 

    Wyniki przedstawiają się następująco:

    - w kategorii 3 - 4 lat - I miejsce – Julia Pawłowska,

    - w kategorii 5 - 6 lat - I miejsce : Kamil Wierzchnicki, Julia Dudek, Mateusz Jadach, Zuzanna Pawłowska, Maja Koziatek, Feliks Gasperaniec, Emilia Cygan.

    Każdy uczestnik wykazał się dużą pomysłowością i zaangażowaniem w wykonanie pracy, które zostały wyeksponowane na szkolnej tablicy. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

    Zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY !!!

                                                                                                                                                                           EP i PB

  • PRZEDSZKOLNE JASEŁKA

  • Kulisy zdalnego nauczania ;-)

  • W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

    Budynek szkoły otrzymał piękną dekorację świąteczną, którą wykonała Pani Justyna Matwiejczyk :))

  • ODWIEDZIŁA NAS ZIMA

  • MIKOŁAJKI

    Mikołaj - w pełnym zdrowiu - dotarł w piątek 4 grudnia 2020 r. do naszych przedszkolaczków!

    Były wspólne tańce i zabawy. Nasz miły gość nie zapomniał też o upominkach dla dzieci, bo przecież WSZYSCY byli grzeczni:)

  • Ekologiczne lekcje z fajniakami w klasie III

    Ekologiczne lekcje z fajniakami w klasie III

    Ekologiczne lekcje w klasie III odbywały się w naszej szkole od września. Na kolejnych lekcjach poznaliśmy cztery żywioły,...poznaliśmy dosłownie. Na każdej lekcji sami robiliśmy doświadczenia.

    Zapraszamy do galerii.

    WODA

    Rozmawialiśmy o krążeniu wody w przyrodzie. Dowiedzieliśmy się, że woda bez przerwy krąży i to stąd biorą się deszcze czy rzeki.

    Dzieci mogły same zobaczyć, ile jest wody na świecie. Otwarte wody zajmują aż ok. 70% powierzchni Ziemi! Dzieci uświadomiły sobie, że woda to skarb bez którego nie mogłoby istnieć życie na Ziemi. Jednak woda to  też groźny żywioł, który może zniszczyć przyrodę i być zagrożeniem dla życia.

    Barwiliśmy wodę i przelewając ją do różnych naczyń, obserwowaliśmy jak woda przyjmuje kształt naczynia, w którym się znajduje. Obserwowaliśmy "wędrującą" wodę. Najbardziej jednak podobał się dzieciom eksperyment z przekłuwaniem ołówkami woreczka wypełnionego wodą.

    Wspólnie czytaliśmy opowiadanie „Oszczędzaj kropelkę” ze zbioru „GANG FAJNIAKÓW I MIASTO MARZEŃ”.

    Robiliśmy też samodzielnie tęczę, oświetlając płytę CD. To były niesamowite doświadczenia!

    Dyskutowaliśmy o tym, czy na świecie mamy dużo wody pitnej i czy możemy ją marnować.

    Oczywiście, że NIE !!!

     

    Na kolejnych zajęciach rozmawialiśmy o powietrzu.

     

    Samodzielne wykonaliśmy kosze do segregacji śmieci i oznaczyliśmy je odpowiednimi kolorami: niebieski kosz na papier, żółty kosz na plastik, zielony kosz na szkło, brązowy kosz na bioodpady.

    Dyskusja na temat segregowania śmieci była bardzo burzliwa.

    Wspólnie czytaliśmy „GANG FAJNIAKÓW I MIASTO MARZEŃ” rozdział pt. "Ekozakątek"

    Byliśmy zdumieni, jak długo rozkładają się niektóre śmieci! Plastikowa torba- 10 do 20 lat, plastikowy kubeczek 50 lat, a styropian nie rozkłada się nigdy!

    Najwięcej frajdy sprawiły dzieciom eksperymenty. Przekonaliśmy się, że chociaż powietrza nie widać, to jednak można je wprawić w ruch! Bibułkowy deszcz bardzo nam się spodobał! Siadaliśmy na powietrzu,( tak, tak)to możliwe! Wprawiliśmy w ruch obrotowy wianuszek z balonów, dmuchając nań powietrzem z suszarki. Wiemy, że powietrza nie da się wytropić,  (choć próbowaliśmy)gdyż jest ono bezwonnym i bezbarwnym gazem.

    Kolejne lekcje to eksperymenty z ziemią.

    Sprawdziliśmy, jak woda gruntowa dociera do korzeni roślin.  W wąskich szczelinach woda wznosi się wyżej niż w szerszych. Również w piasku drobnoziarnistym wsunie się wyżej, niż w  piasku gruboziarnistym. Zobaczyliśmy to na własne oczy, eksperymentując z piaskiem.

    Wspólnie czytaliśmy opowiadania pt.: „Kochajcie zieleń” ze zbioru „GANG FAJNIAKÓW I MIASTO MARZEŃ”. Dyskutowaliśmy o tym, jak można zbudować miasto, nie niszcząc przy okazji przyrody. Już wiemy dlaczego w naszej okolicy jest tak dużo krętych dróg!

    Najciekawszy był dla nas eksperyment z wybuchem wulkanu. Prawdziwy wulkan zrobiliśmy samodzielnie z plastikowych naczyń i folii aluminiowej. Z naszego wulkanu przez krater wydostawała się ogromna lawa! Dowiedzieliśmy się, co się dzieje w prawdziwym wulkanie, skąd się tam bierze płynna i gorąca lawa, jaka jest rola wulkanów w kształtowaniu się powierzchni Ziemi.

    Ostatni cykl zajęć poświeciliśmy ogniowi.

    Ogień to żywioł ściśle powiązany z powietrzem. Dla zaistnienia niezbędne są trzy rzeczy: tlen, paliwo i ciepło. Gdy wszystkie te trzy czynniki są pod kontrolą, ogień jest bardzo pomocny. Gdy nawet jeden z tych czynników wymknie się spod kontroli, ogień staje się bardzo niebezpieczny!

    Wspólnie czytaliśmy  opowiadanie pt.:„Najpiękniejszy kolor” ze zbioru „GANG FAJNIAKÓW I MIASTO MARZEŃ”.

    Na kolejnej lekcji wykonywaliśmy eksperymenty z ogniem. Sprawdzaliśmy jaki jest ogień na przykładzie zapalonej świeczki. Zbadaliśmy zależność ognia i powietrza. Jak przykryliśmy zapaloną świeczkę pokrywką, ogień zgasł! Dowodzi to, że  ogień nie może się palić bez tlenu, podobnie

    jak ludzie i zwierzęta nie mogą bez niego żyć.

    Zrobiliśmy też ognisko w naszej klasie! Spokojnie, to było prowizoryczne ognisko zbudowaliśmy je z zapałek wbitych w plastelinę. Łapaliśmy promienie w soczewkę lupy. Teraz już wiemy, że szklana butelka działa jak lupa, która też może spowodować ogień. Z ogniem nie ma żartów!

  • Kalendarz Adwentowy

    Kalendarz Adwentowy

    Zapraszamy wszystkich uczniów do skorzystania :

  • KOMUNIKAT

    Mrągowo, 29.11.2020 r.

     

    Zgodnie z rozporządzeniami  Ministra Edukacji i Nauki:

    1. z dnia 24 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
    2. oraz z dnia 27 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

    Nauka zdalna została wydłużona do dnia 03 stycznia 2020 r.

    Kalendarz roku szkolnego przedstawia się następująco:

    1. nauka zdalna – do 22 grudnia 2020 r.
    2. zimowa przerwa świąteczna – 23 – 31 grudnia 2020 r.
    3. ferie zimowe – 04-17 stycznia 2021 r.

    Harmonogram działań:

    1. informacja o zagrożeniu oceną niedostateczną – do 17 grudnia 2020 r.
    2. zebrania on-line rodziców z wychowawcami - 17 i/lub 18 grudnia 2020 r.
    3. przedstawienie przez nauczycieli propozycji ocen na I półrocze (wszystkie przedmiot) - do 20 stycznia 2020 r.
    4. wpisanie ocen półrocznych do dziennika - 25 stycznia 2021 r.
    5. klasyfikacyjne zebranie rady pedagogicznej - 26 stycznia 2021 r.
    6. zebrania rodziców z wychowawcami - 28 stycznia 2021 r.
    7. zakończenie I półrocza roku szkolnego 2020/2021 - 31 stycznia 2021 r.

    Życzę WSZYSTKIM dużo zdrowia i wytrwałości.

    Z poważaniem:

     Ewa Pawłowicz

     Dyrektor Szkoły Podstawowej w Marcinkowie

  • ANDRZEJKOWE ZABAWY W PRZEDSZKOLU

    „Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”

    27 listopada 2020 r. był dla przedszkolaków wyjątkowy. Dzieci miały okazję przenieść się w magiczny świat zabaw i wróżb. Wszyscy w pięknych strojach tańczyli przy dźwiękach znanych i lubianych piosenek.

    Zabawę zorganizowały Panie: Bożenka, Paulina i Marta :)))

  • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    Pluszowy Miś - ulubieniec z dzieciństwa, powiernik wielu sekretów obchodzi swoje święto co roku 25 listopada. Dzieci i Panie z oddziały przedszkolnego MISIE pamiętają o tym pięknym święcie.

    Wspólnie też tworzymy album z wizerunkami misiowych pluszaków. Oto one !

  • Zmiany na egzaminie ósmoklasisty

    Komunikat Ministra Edukacji i Nauki

    dotyczący zmian na egzaminie ósmoklasisty

     

    Wymagania egzaminacyjne zostaną ogłoszone w grudniu br. w formie rozporządzenia. Również w grudniu rozpoczną się szkolenia dla doradców metodycznych i nauczycieli, organizowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Dodatkowo dyrektor CKE opublikuje aneksy do informatorów, zawierające m.in. opisy zmian w formułach arkuszy, zmodyfikowane zakresy struktur gramatycznych dotyczące egzaminów z języków obcych nowożytnych oraz listy lektur do egzaminów z języków mniejszości narodowych, języka mniejszości etnicznej i języka regionalnego.

    Po opublikowaniu ostatecznej wersji wymagań egzaminacyjnych, opracowane zostaną arkusze próbnego egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego. Następnie zostaną one udostępnione szkołom i zdającym w marcu 2021 r., na około 2 miesiące przed egzaminami w maju 2021 r.

    Warto podkreślić, że w przypadku egzaminu ósmoklasisty w 2021 r. uczniowie będą mieli więcej czasu na opanowanie i powtórzenie zredukowanego zakresu wymagań, ponieważ w 2021 r. egzamin ten odbędzie się w ostatnim tygodniu maja, a nie jak w roku 2019 – w kwietniu.

    Czym są wymagania egzaminacyjne?

    Przygotowane przez ekspertów wymagania egzaminacyjne są oparte na wymaganiach ogólnych i szczegółowych podstawy programowej kształcenia ogólnego. W swoim zakresie uwzględniają one jednak specyficzną sytuację edukacyjną na przestrzeni ostatnich trzech lat szkolnych. Wymagania egzaminacyjne nie określają zakresu kształcenia. Nie ograniczają także w żaden sposób możliwości i zakresu realizacji podstawy programowej jako takiej. Określają natomiast treści – zakres wiadomości i umiejętności, których opanowanie będzie w 2021 r. sprawdzane w zadaniach egzaminacyjnych odpowiednio egzaminu ósmoklasisty czy maturalnego.

    Co istotne, nauczyciel realizuje program nauczania uwzględniający wymogi podstawy programowej. Jednocześnie w związku z ustaleniem nowych wymagań egzaminacyjnych na 2021 r. w sposób szczególny zwraca uwagę na te treści kształcenia, które zostały wskazane jako wymagania egzaminacyjne.

    Zmiana arkuszy egzaminacyjnych

    Wprowadzenie na potrzeby egzaminów w 2021 r. wymagań egzaminacyjnych wiąże się z modyfikacją formuły arkuszy egzaminacyjnych. Zmiana ta będzie dotyczyła m.in.:

    1. w przypadku egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego:
    • zmniejszenia zakresu treści sprawdzanych w zadaniach egzaminacyjnych, np. ograniczona będzie liczba lektur obowiązkowych, formy wypowiedzi ograniczone zostaną do dwóch: rozprawka albo opowiadanie,
    • zmniejszenia (o 5 pkt) liczby zadań do rozwiązania w pierwszej części arkusza egzaminacyjnego (czytanie ze zrozumieniem), przy zachowaniu pełnego czasu przeprowadzania egzaminu (120 minut),
    • możliwości odwołania się przez ucznia w wypracowaniu do wybranej lektury obowiązkowej, spełniającej warunki zadania (nie będzie wskazana lektura obowiązkowa, do której uczeń musiałby się odwołać );
    1. w przypadku egzaminu ósmoklasisty z matematyki:
    • zmniejszenia zakresu treści sprawdzanych w zadaniach egzaminacyjnych, np. ograniczono wymagania dotyczące m.in. własności figur geometrycznych na płaszczyźnie, geometrii przestrzennej, elementów statystyki opisowej,
    • zmniejszenia (o 5 pkt) liczby zadań do rozwiązania w arkuszu egzaminacyjnym, przy zachowaniu pełnego czasu przeprowadzania egzaminu (100 minut),
    • zmniejszenia liczby zadań otwartych do rozwiązania (w porównaniu do arkuszy z lat 2019–2020);
    1. w przypadku egzaminu ósmoklasisty z języka obcego nowożytnego:
    • zmniejszenia zakresu treści sprawdzanych w zadaniach egzaminacyjnych, np. obniżony zostanie ogólny oczekiwany poziom biegłości językowej (poziom A2),
    • zmniejszenia (o 5 pkt) liczby zadań do rozwiązania w arkuszu egzaminacyjnym, przy zachowaniu pełnego czasu przeprowadzania egzaminu (90 minut),
    • ograniczenia/dostosowania zakresu struktur gramatycznych (opublikowanych w Informatorach o egzaminie z poszczególnych języków).

    Z poważaniem

    Ewa Pawłowicz

     

  • Jem owoce i warzywa

    16 listopada dokonaliśmy wręczenia  nagród w konkursie plastycznym pt. „Jem owoce i warzywa” I miejsce zajęła Hanna Siegmund II miejsce zajęli: Maja Koziatek oraz Ksawery Zuzga III miejsce zajęła Oliwia Banaś. Wyróżnieni: Feliks Gasperaniec, Emilia Cygan, Krzysio Modzelan  oraz Nikola Bugajska. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Gratulujemy zwycięzcom !

  • Jesienna pochwała roweru 😊

    Zdalna nauka wymusza spędzanie wiele czasu przed komputerem czy smartfonem. Nie zapominajmy jednak o zapewnieniu sobie ruchu i zaspokojeniu potrzeby korzystania ze świeżego powietrza.

    Każdy, kto kiedykolwiek dosiadł roweru wie, jaką frajdę sprawia jazda sprawnym jednośladem. O zaletach z korzystania z roweru nie trzeba mówić, warto natomiast przypomnieć o prawach i obowiązkach związanych z jego użytkowaniem.

    Pierwsze uprawnienia- karta rowerowa.

    Dokumentem stwierdzającym posiadanie uprawnienia do kierowania rowerem i wózkiem rowerowym jest karta rowerowa lub prawo jazdy kat. AM, A1, B1 lub T – w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat.

    Kartę rowerową wydaje m.in. nieodpłatnie, za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna - dyrektor szkoły, uczniowi szkoły podstawowej.

    Kartę rowerową może uzyskać osoba, która:
    • osiągnęła wymagany minimalny wiek tj. 10 lat dla roweru, 15 lat dla pojazdu zaprzęgowego lub 17 lat dla roweru wieloosobowego, roweru lub wózka rowerowego przewożących inną osobę
    • wykazała się niezbędnymi umiejętnościami odpowiednio podczas zajęć szkolnych, zajęć prowadzonych przez wojewódzki ośrodek ruchu drogowego lub zajęć prowadzonych przez ośrodek szkolenia kierowców posiadający poświadczenie potwierdzające spełnienie dodatkowych wymagań

    Dzieci w wieku do 10 lat mogą kierować rowerem wyłącznie pod opieką osoby dorosłej - nie muszą zatem posiadać żadnych uprawnień.

    Obowiązkowe wyposażenie roweru:

    • z przodu - w jedno światło barwy białej lub żółtej selektywnej
    • z tyłu - w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, które może być migające
    • co najmniej jeden sprawnie działający hamulec
    • dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku

    Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo, gdy
    1) opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem;
    2) szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów;
    3) warunki pogodowe (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła) zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (art.33 ust.5 PRD) i w tym przypadku szerokość chodnika nie ma znaczenia.
    Kierujący rowerem, korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym(art.33 ust.6 PRD)

    czytaj dalej TUTAJ.pdf

    B.O.

  • Najmłodsi w akcji "Szkoła do hymnu"

  • ZARZĄDZENIE NR 29/2020 DYREKTORA SP W MARCINKOWIE

     

    Zarządzenie nr 29/2020

    Dyrektora Szkoły Podstawowej w Marcinkowie

    z dnia 07 listopada 2020 r. 

    w sprawie:

                             w sprawie prowadzenia nauczania zdalnego dla uczniów klas I-VIII Szkoły 

                             Podstawowej w Marcinkowie w okresie od 9 do 29 listopada 2020 r.

    Na podstawie:

    1. Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku – Prawo Oświatowe ( Dz. U. Z 2019 r. poz. 1148 z późn. zm.).
    2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
    3. art. 30b i art. 30 c ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku – Prawo oświatowe ( Dz. U. Z 2019 r. poz. 1148 z późn. zm.) oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 05 listopada 2020 roku w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

    zarządzam się co następuje:

    § 1.

    Zarządzam w Szkole Podstawowej w Marcinkowie zdalne nauczanie od dnia 09.11.2020 do 29.11.2020 r.

    1. Nauczanie zdalne dla klas 1-3 Szkoły Podstawowej:
    1. zobowiązuje się wszystkich nauczycieli do prowadzenia nauczania zdalnego przez platformę Zomm (do chwili wprowadzenia GSuite Classroom - lekcje online odbywają się przy wykorzystaniu podręcznika, ćwiczeń, e-podręczników oraz innych narzędzi internetowych.
    2. W przypadku nieobecności dziecka na platformie Zoom (Classroom) na lekcjach online, materiał zostanie przesłany tego samego dnia przez wychowawcę klasy drogą elektroniczną przez e-dziennik librus.
    3. Frekwencja w klasach 1-3 edukacji wczesnoszkolnej dla każdego dziecka jest zaznaczana jako NZ (nauczanie zdalne).
    1. Lekcje online w klasach 4-8 odbywają się według obowiązującego planu lekcji dla klasy. Każda lekcja rozpoczyna się o godzinie wskazanej w planie.
    2. Konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych dla klas ósmych, będą organizowane z przedmiotów egzaminacyjnych:
    1. konsultacje mogą odbywać się stacjonarnie, po wcześniejszym kontakcie z nauczycielami przedmiotów, celem ustalenia terminu, daty, godziny konsultacji w szkole,
    2. w konsultacjach może brać udział do 5 osób.

    § 2.

    Zarządzam dalszą działalność 3 oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przez szkole.

    § 3.

    Zarządzam działalność świetlicy szkolnej i prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych.

    § 4.

    1. Zobowiązuję wszystkich nauczycieli do prowadzenia nauczania zdalnego przez komunikator Zoom (do chwili wprowadzenia GSuite Classroom), lekcje online odbywają się przy wykorzystaniu podręcznika, ćwiczeń, e-podręczników oraz innych narzędzi internetowych, w czasie rzeczywistym wg planów lekcji poszczególnych klas.
    2. Podstawową formą kontaktu rodziców z nauczycielem jest e-dziennik Librus.
    3. W e-dzienniku Librus wpisywana jest frekwencja oraz temat lekcji. Frekwencja ma  skrót NZ. Nieobecności w czasie lekcji online muszą być usprawiedliwione przez rodziców z uzasadnieniem.
    4. Jeżeli uczeń nie ma sprzętu do  nauczania zdalnego, należy zgłosić taką informację do wychowawcy.
    5. W nauczaniu zdalnym zawiesza się zajęcia: rozwój kompetencji emocjonalno – społecznych i korekcyjno – kompensacyjne.
    6. Zajęcia rewalidacyjne są realizowane stacjonarnie.
    7. Nauczyciel współorganizujący kształcenie uczniów realizuje zadania z uczniem stacjonarnie.
    8. Nauczyciele mają możliwość wykonywania pracy zdalnej w miejscu zamieszkania do 29.11.2020.
    9. Każdy nauczyciel od 011.2020 do 29.11.2020 może nadal pracować zdalnie ze szkoły.
    10. W przypadku wystąpienia problemów z prowadzeniem zajęć zdalnych z miejsca zamieszkania, nauczyciel wykonuje pracę zdalną w budynku szkolnym.
    11. Nauczyciel ma obowiązek informować dyrektora szkoły o niezdolności do pracy z powodu choroby drogą telefoniczną lub elektroniczną przez e-dziennik Librus.

     § 5.

    Zobowiązuję wszystkich nauczycieli do zapoznania się z aktualnymi komunikatami w e-dzienniku oraz do prowadzenia dokumentacji elektronicznej z przeprowadzonych zajęć oraz realizacji podstawy programowej.

     § 6.

    Zobowiązuję wychowawców i nauczycieli przedmiotów do ścisłej współpracy z uczniami, rodzicami z uwzględnieniem potrzeb edukacyjnych i możliwości psychofizycznych uczniów objętych kształceniem specjalnym, uczęszczającymi na zajęcia rewalidacyjne. 

    § 7.

    Niniejsze zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

     

    Dyrektor Szkoły

    Ewa Pawłowicz

  • WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICÓW

    KOMUNIKATY

    Szanowni Państwo!

    Uprzejmie informuję, iż

    1. oddziały przedszkolne pracują w trybie stacjonarnym wg ustalonego wcześniej czasu pracy. Dowożenie i dożywianie przebiegać będzie bez zmian.
    2. Zajęcia rewalidacyjne realizowane są stacjonarnie.
    3. Świetlica szkolna jest czynna i obejmuje opieką dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz dzieci, których rodzice są zaangażowani bezpośrednio w walkę z pandemią COVID-19.
    4. Od 09 do 29.11.2020 r. uczniowie klas 1-8 realizują nauczanie zdalne.
    5. Konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych dla klas ósmych, będą organizowane z przedmiotów egzaminacyjnych.
    6. Konsultacje mogą odbywać się stacjonarnie, po wcześniejszym kontakcie z nauczycielami przedmiotów, celem ustalenia terminu, daty, godziny konsultacji w szkole.
    7. W konsultacjach może brać udział do 5 osób.
    8. Szczegóły o funkcjonowaniu szkoły zawarte są w zarządzeniu nr 29/2020 Dyrektora Szkoły Podstawowej w Marcinkowie.

    Z poważaniem

    Ewa Pawłowicz

  • Jak co roku, pomagamy zwierzętom

    W październiku na całym świecie obchodzone są Dni Zwierząt. Celem wydarzenia jest  zwrócenie uwagi ludzi na los bezpańskich czworonogów. 

    W naszej szkole, jak co roku, odbyła się zbiórka żywności dla bezdomnych psów i kotów. Naszym celem było zebranie karmy, którą przekazaliśmy osobom charytatywnie opiekującym się zwierzętami w okolicy naszej szkoły.

    Przez cały październik uczniowie i nauczyciele przynosili suchą karmę oraz konserwy dla psów i kotów. W sumie zebrano 38,25 kg karmy -  w tym 22,35 dla kotów i 15,90 dla psów.

    Gdyby kociaki i psiaki umiały mówić, z pewnością powiedziałyby „DZIĘKUJEMY”!

    B.O.

     

     

  • NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

  • SZKOŁA DO HYMNU

            Informuję, że nasza szkoła przystąpiła do akcji "SZKOŁA DO HYMNU". 10 listopada 2020 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych przychodzą do szkoły w strojach galowych i wspólnie z uczniami przebywajacycmi w domach (klasy I-VIII)  zaśpiewamy hymn. Rozpoczynamy o godzinie 11.11.

    Ewa Pawłowicz

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Marcinkowie
    Marcinkowo 27
    11-700 Mrągowo
    województwo: warmińsko - mazurskie
  • (+48) 89 741 - 87 - 83
    fax
    (+48) 89 741-87-83

Galeria zdjęć