ODWIEDZINY

• 24 kwietnia odbyła się szkolna Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczennice z klasy II zatańczyły taniec orła do utworu "Pisk Orła Białego", a dziewczyny z klasy IV przesstawiły taniec z flagami.

Podczas uroczystości nastąpiło również przekazanie pocztu flagowego nowemu pokoleniu uczniów. Dziekujemy Amelii i Marcelowi z kalsy VIII za reprezentowanie szkoły, a witamy nowy poczet flagowy- Amelkę z klasy V i Damiana z klasy VII.

Marta Kulbacka

• Hania i Zuzia z kalsy III

22 kwietnia, w Reszlu odbył się V Regionalny Konkurs Przyrodniczo- Ekologiczny.

Nasze uczennice z klasy III- Hanna i Zuzanna reprezentowały naszą szkołę. Otrzymały dyplomy i wspaniałe nagrody.

Gratulujemy!

• Nasza uczennica Oliwia Bączek z klasy VI z awansem do II etapu konkursu.

Konkurs organizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny, Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców oraz Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne jako inicjatywa towarzysząca Ogólnopolskiemu Programowi Edukacyjnemu "Trzymaj Formę!".

W konkursie o zdrowym stylu życia Oliwia zajęła I miejsce i zakwalifikowała sie do etapu powiatowego.

Gratulujemy Oliwce i trzymamy kciuki!!!

• czyli co w energetyku siedzi

Gościliśmy dziś eksperta z PSSE w Mrągowie, p. Martę Kopaniec, która przybliżyła uczniom klas VII- VIII temat popularnych wśród młodzieży energetyków.

Napój energetyzujący, potocznie napój energetyczny i energetyk to pobudzający, przeważnie gazowany napój bezalkoholowy, z reguły zawierający kofeinę, taurynę i guaranę (źródło kofeiny).

M.K.